۱۸ : ۵۴ 3 جمادی‌الثانی 1439 / 19 February 2018 / ۱۳۹۶ دوشنبه ۳۰ بهمن

تولید روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین از پالایشگاه ستاره خلیج فارس
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) از تولید روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین از فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس خبر داد.

کارآمدنیوز : محمد حسن پیوندی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه هیچ گاه در سال نخست بهره‌برداری 100 درصد بهره برداری صورت نمی‌گیرد، در مورد نوسان تولید بنزین از فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس، گفت: در سال نخست بهره برداری هیچ گاه در حساب و کتاب‌ها 100 درصد بهره‌برداری منظور نمی‌شود، بلکه تخمین‌ها از 80 درصد شروع شده به 90 درصد رسیده و تا سال سوم به 100 درصد خواهد رسید.

وی ادامه داد: زیرا با حجم زیادی از ابزار دقیق تنظیماتی روبرو هستیم و ممکن است اشتباهاتی در مسیر رخ دهد.

پیوندی در مورد تولید روزانه 12 میلیون لیتر بنزین از فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس، اظهار کرد: شرایط تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس طی روزهای آینده و در مهرماه با ثبات شده و به روزی 12 میلیون لیتر خواهد رسید.

براساس این گزارش، مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس چندی پیش در مورد نوسان تولید بنزین در فاز یک این پالایشگاه توضیح داده بود: از آنجا که خوراک پالایشگاه ستاره خلیج فارس باید از پارس جنوبی تامین شود و با توجه به این که محصولات پارس جنوبی مشتریان زیادی دارد خوراک به میزان کافی به پالایشگاه ستاره خلیج فارس نمی‌رسد.

کد مطلب: 21495  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۷/۳  |  ساعت: ۱۰ : ۳۷

نظرات ارسال شده