۰ : ۴۸ 5 شعبان 1439 / 21 April 2018 / ۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت

تحقق ۱۰۰ درصدی پرداخت وام ضربتی ازدواج در بانک قرض الحسنه مهر
بانک قرض الحسنه مهر ایران اعلام کرد، در راستای طرح ضربتی اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در کشور از مرداد ماه تا کنون صد در صد تعهدات خود را انجام داده است.

کارآمدنیوز : به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم،  بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای اجرای بند (ج) تبصره 16 قانون بودجه سال 1396 موضوع اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و با هدف کاهش صف انتظار متقاضیان، این اقدام را با اولویت پرداخت تسهیلات به مناطق محروم و به ترتیب تاریخ ثبت نام در سامانه قرض الحسنه ازدواج در دستور کار خود قرار داد و تا کنون بالغ بر 15 هزار و 330 فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج یکصد میلیون ریالی به زوجین پرداخت کرده است.

در راستای اجرایی کردن طرح ضربتی پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج در 31 استان کشور از تاریخ 1 مرداد ماه تا 15 مهر ماه سال 96، این بانک 15 هزار و 330 فقره وام قرض الحسنه ازدواج به ارزش 1599 میلیارد ریال پرداخت کرد.

بانک قرض الحسنه مهرایران در استان های مازندران، تهران، خوزستان، خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان شرقی به ترتیب بیشترین میزان پرداخت وام ازدواج را داشته است.

در اجرای طرح ضربتی اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و بر اساس تفاهمنامه انجام شده بین بانک قرض الحسنه مهرایران و بانک مرکزی، مقرر شده بود طی 60 روز کاری(مرداد و شهریور ماه) 15هزار و سیصد فقره وام ازدواج و جهیزیه به زوج های جوان پرداخت شود و در این راستا به 100 در صد تعهدات خود عمل کرده است.

بانک مرکزی در این طرح تلاش کرد تا با کمک بانک‌ قرض الحسنه مهر ایران، ملی، صادرات، تجارت، ملت، سپه، رفاه کارگران، کشاورزی، مسکن، توسعه تعاون و صندوق قرض الحسنه پارسیان و با ابلاغ سهمیه های مربوط به هر بانک، صف دریافت‌کنندگان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را از 550 هزار نفر به صفر برساند.

کد مطلب: 21570  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۷/۱۷  |  ساعت: ۱۴ : ۱۵

نظرات ارسال شده