۱۹ : ۲۹ 8 ذی‌القعده 1439 / 21 July 2018 / ۱۳۹۷ شنبه ۳۰ تير

آخرین میزان برداشت از میدان گازی سرخون اعلام شد
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در بازدید از منطقه عملیاتی سرخون و گشوی جنوبی از تحقق "۹۸.۵" درصدی برنامه تولید گاز در این منطقه در سال جاری و مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از برداشت بیش از ٩٨درصدی از میدان گازی سرخون خبر دادند.

کارآمدنیوز : به گزارش ایسنا، رامین حاتمی در نشست مشترک با جمعی از مدیران، رؤسا و کارشناسان شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و منطقه عملیاتی سرخون و گشوی جنوبی در بندرعباس، گفت: سرخون و گشوی جنوبی، قدیمی‌ترین منطقه عملیاتی تحت نظارت شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی است که جهت نگهداشت و افزایش توان تولید آن برنامه های در دست انجام است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 80 درصد از گاز میدان سرخون برداشت شده است، افزود: توسعه میدان‌های مجاور، ایجاد برخی تغییرات در تاسیسات پائین دستی، تعریف پروژه EPCF، بهینه سازی شرایط تولید از چاه‌ها و ... از جمله برنامه‌هایی است که برای نگهداشت و ارتقاء تولید این منطقه در دست بررسی و اجرا است.

بر اساس این گزارش انجام اقدامات کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت عملیاتی از جمله کاهش فشار گاز ارسالی به پالایشگاه، احداث ایستگاه تقویت فشار گاز، تغییر در سیستم فرآورشی پالایشگاه و ... از جمله راهکارهای ارایه شده در این نشست بود که بررسی بیشتر آنها به جلسات تخصصی موکول شد.

غلامحسین منتظری، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی نیز در این نشست با اشاره به گذشت 31 سال از عمر میدان گازی سرخون، اظهار کرد: تا کنون 98.8 میلیارد متر مکعب گاز از این میدان برداشت شده است.

وی پیشگیری از آلودگی‌های زیست محیطی به ویژه در حوزه پساب‌های صنعتی را از اقدامات مثبت انجام گرفته در منطقه عملیاتی سرخون و گشوی جنوبی عنوان کرد و گفت: همچنین پیشگیری از کاهش تولید و برداشت صیانتی از میدان سرخون، پراکندگی اماکن اداری، کارگاهی و ... را از موضوعات در دست بررسی شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در منطقه عملیاتی سرخون و گشوی جنوبی است.

کد مطلب: 22266  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۱۲/۶  |  ساعت: ۱۲ : ۱۰

نظرات ارسال شده