۹ : ۲۶ 7 ذی‌القعده 1439 / 20 July 2018 / ۱۳۹۷ جمعه ۲۹ تير

استقبال از اتصال بورس ایران و برزیل
سفیر کشور برزیل در ایران ضمن استقبال از اتصال بورس ایران و این کشور گفت: این موضع ایده خوبی است تا بر اساس آن یک تابلوی مشترک بین بورس‌های سائاپائولو و تهران به وجود آید.

کارآمدنیوز : به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ «رودریگو دی آزردو سانتوس» سفیر کشور برزیل در ایران در گفتگو با برنامه سفیران که شب گذشته از شبکه پنج سیما پخش شد، گفت: در سال‌های اخیر تعاملات بسیار خوبی بین ایران و برزیل به وجود آمده که بر این اساس آمارهای سال 2017 نشان می‌دهد کایران و برزیل چیزی حدود 2.6 دهم میلیارد دلار مبادلات تجاری با همدیگر داشته اند.

وی افزود: البته قسمت اعظمی از این رقم را صادرات کشور برزیل به ایران تشکیل می‌دهد و ما می‌بینیم که میزان صادرات ایران به کشور برزیل خیلی کم بوده و امیدواریم که ایران هم بتواند میزان صادرات خودش را به کشور برزیل بسیار گسترش و توسعه بدهد.

سفیر کشور برزیل در خصوص اتصال بورس ایران به برزیل گفت: من مطمئن هستم که طرف برزیلی مطرح کردن یک چنین ایده و چنین پیشنهادی برایش بسیار جالب خواهد بود.

وی افزود: این موضوع  ایده خوبی است همان طور که می‌دانید در سائوپائولو بزرگترین بورس امریکای لاتین قرار دارد و این بورس تحت استاندارد‌های بین المللی قوانین خودش را اجرا و کار می‌کند. بنابراین این موضع ایده خوبی است تا بر اساس آن یک تابلوی مشترک بین بورس‌های سائاپائولو و تهران به وجود آید.

سانتوس اظهار داشت: از سوی دیگر بورس ایران باید بتواند همکاری‌های خود را با بورس کشور‌های دیگر گسترش دهد. به همین دلیل در حال حاضر شاهد هستیم که بورس ایران و بانک مرکزی کار‌های خوبی در این زمینه دارند و میزان شفافیت و همچنین ارتقای سیستم‌های حسابداری خودشان و تطابقش با استاندارد‌های جهانی را در زمره کار‌های خود قرار داده اند.

سفیر کشور برزیل در ایران در ادامه درباره صحبت‌های رئیس جمهور ایالات متحده امریکا گفت: باید رجزخوانی را از حقیقت جدا کرد، سیاست خارجی با رجزخوانی تفاوت زیادی دارد.

وی با بیان این که ایران تلاش می‌کند که از روش‌های صلح آمیز مشکلات و چالش‌های پیش روی خودش را حل کند افزود: من توجهی به رجزخوانی‌ها نمی‌کنم. به نظر بنده آنچه مهم است عملکرد یک کشور است که ایران عملکرد مهم و مثبتی دارد.

سانتوس اذعان داشت: البته برجام برای ایران به خوبی اجرا نشد و ایران به تعهدات خودش به خوبی پایبند بوده و این موضوع را اثبات کرده است. بنابراین سایر اعضا هم باید به این توافق هسته‌ای پایبند باشند.

کد مطلب: 22285  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۱۲/۸  |  ساعت: ۱۲ : ۳۲

نظرات ارسال شده