۱۹ : ۵۴ 6 ربیع‌الثانی 1440 / 15 December 2018 / ۱۳۹۷ شنبه ۲۴ آذر

تشریح جزئیات برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه
یک مقام مسئول جزئیات برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه را تشریح کرد.

کارآمدنیوز : یاسر فلاح در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم به آغاز فرآیند اجرایی یازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه (FINEX2018) اشاره کرد و گفت: این دوره فاینکس از تاریخ 26 تا 29 فروردین سال آینده برگزار می‌شود که بر این اساس شرکت سهامی نمایشگاه‌ها 17 هزار مترمربع فضای مفید در اختیار این نمایشگاه قرار داده که تا کنون 15 هزار مترمربع به متقاضیان حضور در نمایشگاه اختصاص داده شده است.

رئیس ستاد برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس بانک بیمه افزود: در این رویداد تا کنون 359 شرکت حضور دارند که تا این لحظه شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها با حضور 50 شرکت بیشترین میزان مشارکت در فاینکس 2018 را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با بیان این که عملاً تا پایان اسفندماه، علاقه‌مندان می‌توانند از این فرصت برای ثبت نام در بزرگترین رویداد مالی خاورمیانه استفاده کنند، درباره امتیازات این دوره از نمایشگاه با فاینکس 2017 گفت: این دوره از نمایشگاه با هدف برقراری شبکه ارتباطات موثرتر در سطح B to B بین بخش‌های مختلف صنعت مالی برگزار می‌شود و در این راستا برنامه‌هایی برای نخستین بار در نمایشگاه اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس در این باره توضیح داد: در این دوره از نمایشگاه تلاش شده، بخش‌های سه‌گانه مالی (بورس، بانک و بیمه) بتوانند فرآیندهای مشترک بین خود را تسهیل کنند و در این راستا اتاق‌های گفتگو برای مذاکره فی مابین طراحی شده است.

وی در ادامه افزود: در جهت هم‌افزایی ارتباطات صنعت پولی – مالی کشور، دوره یازدهم نمایشگاه رویکرد جدیدی را جهت ارتقای تعاملات درون صنعتی (پولی، مالی و بیمه‌ای) در پیش گرفته است تا بتواند تسهیل‌گر این فضا‌های تجاری باشد.

این مقام مسوول به برگزاری عصرانه‌کاری در روز دوم فاینکس 2018 اشاره کرد و گفت: این گردهمایی با حضور مقامات دولتی و میهمانان بین‌المللی برای مدیران ارشد مشارکت کننده در نمایشگاه برگزار می‌شود که لازم است جهت حضور در آن از پیش ثبت نام و رزرو انجام شود.

وی با اشاره به این که در این دوره از نمایشگاه رویکرد شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس به مساله مهم فرهنگ و هنر شکل تازه‌ای به خود گرفته است گفت: در یازدهمین دوره از نمایشگاه بورس، بانک و بیمه موضوعات چالشی و عمومی صنعت پولی- مالی در قالب استندآپ کمدی توسط کمدین ها معروف تلویزیون اجرا می‌شود بدین ترتیب برای بازدیدکنندگان از نمایشگاه نیز ساعت مفرحی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در ادامه به راه‌اندازی اپلیکیشن تعاملی نمایشگاه اشاره کرد و گفت: اپلیکیشن نمایشگاه جهت تسهیل در دسترسی بازدیدکنندگان به امکانات و وقایع نمایشگاه و افزایش کیفیت و اثربخشی بازدید از نمایشگاه ساخته شده است. مهمترین هدف این اپلیکیشن امکان دستیابی بازدیدکنندگان به افراد و مشارکت کنندگانِ هدف شان است. همچنین در راستای برنامه های توسعه فرهنگ سهامداری، 2 رویداد بزرگ در دو مقطع نوجوانی و جوانی برگزار می شود.

فلاح در این رابطه به برگزاری سومین دوره از رویداد فین استارزها اشاره کرد و گفت: فین استارز بزرگترین رویداد استارتاپ‌های مالی ایران، منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا است که امسال به عاملیت فرابورس ایران و مشارکت مرکز مالی ایران، برگزار می‌شود.

وی درباره این رویداد توضیح داد: در این رویداد صاحبان استارتاپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها، فرشتگان سرمایه‌گذار، صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و فعالان اکوسیستم استارتاپی کشور فرصت خواهند داشت تا در فضایی تعاملی به شبکه‌سازی، معرفی و فرصت آفرینی بپردازند.

این مقام مسوول در ادامه به برنامه‌ریزی ستاد برگزاری نمایشگاه برای سنین نوجوانی اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار در راستای فرهنگ‌سازی در فاینکس 2018 رویدادی تحت عنوان بومی نو- فین تک با هدف فرهنگ‌سازی بازار سرمایه ویژه دانش‌آموزان پایه اول متوسطه در قالب مسابقات کسب‌وکار دانش‌آموزی همزمان با فاینکس 2018 برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: بومی نو- فین تک، یک رویداد استارتاپی دانش آموزی است که در این رویداد دو روزه، از فعالیت‌ها و برنامه‌های 30 گروه دانش‌آموزی در صنعت مالی رونمایی و داوری می‌شود و به دانش‌آموزان برگزیده در این رقابت هدایایی اهدا می‌شود.

فلاح با اشاره به برگزاری برنامه‌های دانشجویی در این دوره از نمایشگاه گفت: در این دوره میزهای دانشگاهی برای اعلام کارهای پژوهشی و معرفی عنوان پایان‌نامه‌های صنعت مالی تدارک دیده شده است در همین راستا دانشگاه صنعتی شریف، تهران، الزهرا و شهید بهشتی برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی در صنعت پولی – مالی اعلام آمادگی کردند.

رئیس ستاد برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس بانک بیمه، با تأکید بر اینکه این دوره از نمایشگاه همچنان بر مدار رسانه‌ای بودن حرکت می‌کند، گفت: ستاد خبری جامعی برای این دوره از نمایشگاه با حضور رسانه‌های بورسی و مشارکت رسانه‌های بانکی و بیمه‌ای آماده شده و پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا) و پایگاه خبری ایبنا حامیان ویژه رسانه ای فاینکس 2018 هستند اما در صورت اعلام آمادگی سایر رسانه‌ها از حضور آنان در نمایشگاه استقبال می‌شود.

این مقام مسوول به فاینکس تی وی به عنوان رسانه تخصصی این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: از دوره دهم نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه در سال 96، این رویداد صاحب یک رسانه اختصاصی شد. فاینکس تی وی با استقرار استیج خود در محل نمایشگاه به تولید برنامه‌های تصویری از این رویداد می‌پردازد که علاوه بر پخش زنده در محل نمایشگاه، به‌صورت آنلاین نیز از طریق شبکه‌های اجتماعی نمایشگاه قابل دسترس بوده و هر شب نیز گزیده‌هایی از آن از طریق سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود.

کد مطلب: 22300  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۱۲/۱۲  |  ساعت: ۱۱ : ۱۲

نظرات ارسال شده