۱۱ : ۵۰ 8 ذی‌الحجه 1439 / 20 August 2018 / ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد

هنوز چیزی گران نشده است
رییس اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی اعلام کرد که هنوز قیمت هیچ محصولی گران نشده است، اما با توجه به وضعیت موجود احتمال افزایش قیمت برخی محصولات در ادامه وجود دارد.

کارآمدنیوز : به گزارش ایسنا، نیمه اسفندماه سال گذشته بود که رییس اتاق اصناف ایران درباره‌ آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار به ایسنا اینگونه توضیح داد که "هیچ محصول و خدماتی نباید تا پایان تعطیلات نوروزی با افزایش نرخ و قیمت مواجه شود و برهمین اساس اتحادیه‌های بخش خصوصی یکی پس از دیگری اعلام کردند که تا پایان ایام نوروز نمی‌خواهند قیمت محصولات خود را افزایش دهند.

سعید درخشانی - رییس اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی – نیز در این باره به ایسنا، گفت: تاکنون هیچ محصولی مشمول افزایش قیمت نشده است و همگی در راستای مصوبه ستاد تنظیم بازار عمل کرده‌اند اما با توجه به گمانه‌زنی‌های موجود برای افزایش 20 درصدی حقوق و دستمزد کارگران، احتمال می‌رود که قیمت محصولات مختلف برهمین مبنا دستخوش تغییر شود.

وی افزود: تاکنون هر گزارشی که به اتحادیه رسیده مورد پیگیری قرار گرفته و نتیجه آن به مردم اعلام شده است، اما عمدتا شکایت‌ها به سامانه تلفنی 124 وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال می‌شود.

هیچ برچسب قیمتی حذف نشده است

رییس اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی ادامه داد: در پی به تعویق افتادن بخشنامه حذف برچسب قیمت کالا، هیچ یک از محصولات تاکنون برچسب قیمت‌شان حذف نشده است و گزارشی در این زمینه نیز وجود ندارد، چرا که هم‌اکنون همه محصولات و کالاهایی که در سوپرمارکت‌ها عرضه می‌شوند دارای برچسب قیمت یا در صورت خرید و فروش آن به صورت فله‌ای دارای فاکتور فروش هستند و از این طریق می‌توانیم در صورت بروز تخلف در این واحدهای صنفی به آن رسیدگی کنیم.

به گزارش ایسنا، محمدرضا نعمت‌زاده – وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت در اواخر دوره مدیریتش در دولت یازدهم – بخشنامه‌ای تحت عنوان حذف برچسب قیمت کالا در راستای افزایش رقابت در بازار خرده فروشی تصویب و ابلاغ کرد که مورد انتقاد بسیاری از واحدهای صنفی و مسئولان قرار گرفت، اما پس از آن محمد شریعتمداری – وزیر جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت – با بیان این‌که مصوبه حذف برچسب قیمت کالا ایراد دارد و باید اصلاح شود مقدمات لغو این بخشنامه را فراهم کرد و در ادامه با دستور او اجرای این طرح به تعویق افتاد و تقریبا به فراموشی سپرده شد.

کد مطلب: 22417  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۱/۱۸  |  ساعت: ۱۵ : ۳۷

نظرات ارسال شده