۰ : ۴ 13 محرم 1440 / 24 September 2018 / ۱۳۹۷ دوشنبه ۲ مهر

«ایرانی بپوش» | تولیدکنننده پوشاک: دلار ۴۲۰۰ تومانی نیست، ۶۲۰۰ از دلال می‎خریم
یک تولیدکننده پوشاک با تأکید براینکه امروز تولید به دلیل نوسانات نرخ ارز فلج شده است، گفت: متأسفانه دسترسی تولیدکنندگان به ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی مشکل شده و آنها مجبورند مواد اولیه خود را با قیمت های بالا خریداری کنند.

کارآمدنیوز : رضا قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه عدم ثبات نرخ ارز مشکلات زیادی را برای واحدهای نساجی بوجود آورده است، اظهار داشت: براساس اعلام دولت قرار بود ارز 4200 تومانی در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد اما متأسفانه دسترسی تولیدکنندگان به این ارز مشکل شده و آنها مجبورند مواد اولیه خود را با قیمت های بالا خریداری کنند.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت سکه در بازار عاملی شده تا دلار توسط دلالان با قیمت 6 هزار و 200 تومان معامله شود افزود: دولت اعلام کرده این معاملات غیرقانونی است اما متأسفانه همچنان این خرید و فروش ها انجام شده و واحدهای تولیدی مجبورند برای خرید مواد اولیه هزینه زیادی پرداخت کنند.

این تولیدکننده پوشاک در ادامه با تأکید بر اینکه امروز تولید به دلیل نوسانات نرخ ارز فلج شده است تصریح کرد: قیمت مواد اولیه بالاست و واحدهای تولیدی نمی‌تواند آنها را خریداری کند. این موضوع عاملی شده تا سطح تولید آنها کاهش قابل توجهی پیدا کند.

قنبری تصریح کرد: بازار به شدت با رکود مواجه است، البته افزایش نرخ ارز می‌تواند یک امتیاز برای تولیدکننده داخلی باشد چرا که محدودیت واردات و حتی اجناس قاچاق را به بازار  ایجاد می کند اما متأسفانه نوسانات ارز عدم اطمینانی را در بازار بوجود آورده که کمتر تولیدکننده‌ای حاضر به ریسک است. 

وی با بیان اینکه در شرایط امروز بازار صادرکنندگان امکان فعالیت ندارند، اظهار داشت: واحدهای تولیدی نخ، پارچه در بلاتکلیفی قرار دارند به نحوی که نمی‌دانند آیا امروز که پارچه تولید کرده‌اند می‌توانند مواد اولیه خود را فردا با قیمتی معقول خریداری کنند یا خیر.

کد مطلب: 22591  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۲/۱۵  |  ساعت: ۱۳ : ۴۳

نظرات ارسال شده