۲۳ : ۱۰ 12 محرم 1440 / 23 September 2018 / ۱۳۹۷ يکشنبه ۱ مهر

رونمایی از اپلیکیشن سهام ایران خودرو
معاونت اقتصادی ایران خودرو اعلام کرد: هدف از طراحی اپلیکیشن سهام ارتقا و بهبود خدمات سهامداری و افزایش رضایتمندی سهامداران است. این اقدام برای نخستین بار در میان شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار، توسط ایران خودرو انجام شده است.

کارآمدنیوز : به گزارش ایکوپرس، معاونت اقتصادی ایران خودرو تصریح کرد: با استفاده از اپلیکیشن سهام ایران خودرو،‌ سهامداران می توانند اطلاعات سهامداری خود را از قبیل تعداد سهام، مانده مطالبات، آگاهی از کاردکس مالی،‌ وضعیت نقل و انتقال سهام و یا قیمت سهام را از طریق این اپلیکیشن دریافت کنند. همچنین امکان ثبت و ویرایش نشانی و یا شماره حساب بانکی نیز از این طریق فراهم شده است.

اداره سهام ایران خودرو در سال های اخیر با بهره گیری از خدمات نوین الکترونیک و طراحی و راه اندازی سایت سهام، امور سهامداری را از حالت سنتی به مکانیزه تغییر داده است.

در افزایش سرمایه 5/27 درصدی سال 94، برای نخستین بار در میان تمامی شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، تمامی مراحل پذیره نویسی از قبیل توزیع گواهی نامه های حق تقدم، دریافت اسمی مبالغ افزایش سرمایه، فروش حق تقدم های استفاده نشده و توزیع اوراق سهام به صورت الکترونیکی و از طریق وب سایت انجام شده است.

کاهش مراجعه سهامداران به اداره سهام و تسریع در ثبت فرآیند افزایش سرمایه در کم تر از 15 روز و همچنین کاهش هزینه از نتایج این اقدام است. فرآیند ثبت افزایش سرمایه در بسیاری از شرکت های بورسی بیش از سه ماه به طول می انجامد.

معاونت اقتصادی ایران خودرو تاکید کرد: ایران خودرو با سرمایه 1530میلیارد تومانی و 140 هزار سهامدار یکی از بزرگ ترین شرکت های بورسی و لیدر گروه صنعت خودروسازی است. امید است با تداوم روند ایجاد شده در توسعه خدمات سهامداری رضایت حداکثری سهامداران فراهم شود.

گفتنی است،‌ سهامداران ایران خودرو می توانند برای بهره مندی از این اپلیکیشن از طریق گوشی تلفن همراه خود به سایت سهام ایران خودرو به نشانی Stock.ikco.irمراجعه و نسبت به نصب این برنامه اقدام کنند. لینک اپلیکیشن سهام برای آن‌دسته از سهامدارانی که شماره تلفن همراه آنان قبلا در سیستم سهام ثبت شده پیامک خواهد شد. اپلیکیشن سهام ایران خودرو در دو نسخه اندروید و IOS طراحی شده است. کد ملی سهامدار به عنوان نام کاربری و شماره شناسنامه (تایپ انگلیسی) به عنوان رمز عبور برای ورود به اپلیکیشن درنظر گرفته شده است.

کد مطلب: 22592  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۲/۱۵  |  ساعت: ۱۳ : ۵۴

نظرات ارسال شده