۸ : ۱۷ 10 جمادی‌الاول 1440 / 17 January 2019 / ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ دي

شاخص بورس در کانال ۹۵ هزار واحد تثبیت شد
آمار بازار سهام در هفته گذشته نشان می دهد شاخص کل بورس با ۵۰۳ واحد افزایش معادل ۰.۵ درصد به ۹۵ هزار و ۴۵۵ واحد رسید.

کارآمدنیوز : به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، آمار و اطلاعات بازار سهام نشان می دهد که در هفته گذشته، داد و ستدها در تالار شیشه ای با رشد اکثر شاخص های بورس روزهای سبزی را برای سهامداران رقم زد و بر بستر آن شاخص کل بورس با 505 واحد افزایش نسبت به هفته پایانی اردیبهشت ماه در کانال 95 هزار واحد تثبیت شد.

تحرک شاخص های اصلی

نگاهی دقیق تر به فرایند رفتار معاملاتی سهامداران حقیقی و حقوقی در تالار شیشه ای مشخص می کند که در پایان معاملات هفته منتهی به دوم خرداد ماه 97 شاخص کل بورس با 0.5 درصد افزایش نسبت به هفته آخر اردیبهشت ماه، به رقم 95.455 واحد رسیده است.

 بر اساس این گزارش، شاخص بازار اول با 357 واحد افزایش به 67.971 واحد رسید و شاخص بازار دوم با 1083 واحد صعود عدد 202.339 واحد را تجربه کرد و به این ترتیب شاخص بازار اول با  0.5  درصد افزایش و شاخص بازار دوم  با 0.5  درصد رشد نسبت به هفته قبل  از آن مواجه شدند.

ارزش کل معاملات

همچنین در پنج روز کاری هفته گذشته، ارزش کل معاملات اوراق بهادار به 30.095 میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل از آن 67  درصد افزایش یافته است.

در ضمن تعداد 6.287 میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از 275 هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که 16 درصد افزایش را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد 99  میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از 1001 میلیارد ریال مورد معامله  قرار گرفت که با 27 درصد افزایش نسبت به هفته قبل از آن  همراه شد.

چشم انداز تالار شیشه ای

نگاهی به روند رو به رشد بازار سهام که در چند هفته اخیر و از 17 اردیبهشت ماه 97 شکل گرفته نشان می دهد این وضعیت به صورت مستمر به تقویت خرید و فروش سهام منجر شده و در سویی دیگر سهامداران با امید و اعتماد بیشتری در تالار شیشه ای مشغول به سرمایه گذاری هستند.

افزون بر این، با نزدیک شدن به فصل مجامع شاهد تحرک بیشتری از سوی فعالان بازار در روزهای آینده هستیم که می تواند به محرک تازه تری برای عمیق تر شدن معاملات منجر شود.

همانند همیشه رفتار معاملاتی سهامداران در روز جاری به عنوان اولین روز معاملاتی تالار شیشه ای در هفته جاری مسیر کلی این بازار را در هفته دوم خرداد ماه مشخص می کند.

کد مطلب: 22737  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۳/۵  |  ساعت: ۱۴ : ۴۴

نظرات ارسال شده