۵ : ۱۸ 5 صفر 1440 / 16 October 2018 / ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر

نوسازی بیش از 60 هزار خودرو تجاری توسط ایران خودرو دیزل
مدیرعامل ایران خودرو دیزل از سهم 30 درصدی این شرکت در طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل تجاری خبر داد و گفت:‌ در سال جاری حدود 15 هزار دستگاه و تا پایان اجرای طرح نیز بیش از 60 هزار دستگاه خودرو تجاری تولید و وارد ناوگان تجاری کشور خواهیم کرد.

کارآمدنیوز : به گزارش ایکوپرس، علیرضا ساجی با بی سابقه خواندن طرح نوسازی ناوگان تجاری در تاریخ صنعت کشور و با اشاره به نقش کلیدی ایران خودرو دیزل در آن گفت: با اجرایی شدن طرح در سال جاری، این شرکت حدود 15 هزار خودرو را تولید و در اختیار ناوگان حمل و نقل تجاری قرار خواهد داد.

وی با اشاره به برنامه تولید آریسان در ایران خودرو دیزل تصریح کرد: امکان افزایش ظرفیت تولید این محصول در سال جاری تا 20 هزار دستگاه وجود دارد.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل با اشاره به شرایط تحریم در سال جاری، توانایی و ظرفیت این شرکت برای داخلی سازی محصولات در مقایسه با سایر تولیدکنندگان را بالا ارزیابی کرد و گفت: قوای محرکه محصولات توسط شرکت های زیرمجموعه از جمله ایدم، چرخشگر، محورخودرو و قطعات خاور با درصد بالای ساخت داخل تولید می شود، بنابراین در شرایط تحریم نیز مشکل زیادی در تامین نخواهیم داشت.
 

وی افزود: با برنامه ریزی انجام شده، دو مدل از محصول واگن هود را در چرخه ناوگان فرسوده وارد خواهیم کرد که این موجب افزایش تیراژ تولید محصولات شرکت های زیرمجموعه و تامین کنندگان ایران خودرو دیزل خواهد شد.

ساجی کاهش تعداد تولید در سال گذشته را ناشی از تمرکز بر ارتقای کیفیت و اجرای برنامه های بهبود محصولات با همکاری شرکت های صاحب تکنولوژی دانست و گفت: در سال جاری تولید در این شرکت رونق گرفته و محصولات با استانداردهای آلایندگی یورو 4 تولید و عرضه می شود. وی تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون با تامین قطعات مورد نیاز، تولید به شرایط نسبتا مطلوبی رسیده و در نیمه نخست سال موفق خواهیم شد اهداف تعیین شده را محقق کنیم.

 وی احیای جایگاه ایران خودرو دیزل به عنوان نخستین تجاری ساز ایران را هدف اصلی این شرکت عنوان کرد و گفت: موفقیت های زیادی در این مسیر کسب کرده ایم.

ساجی درباره اعمال استانداردهای 85 گانه گفت: بسیاری از استانداردها در محصولات جاری ایران خودرو دیزل پیاده سازی شده و طبق برنامه زمانبندی که از سوی سازمان استاندارد تعیین شده،‌ در تلاش هستیم تا موارد باقی مانده را نیز اعمال کنیم.

وی خطاب به همه ذینفعان از جمله سهامداران،‌ مشتریان و کارکنان گفت: ایران خودرو دیزل تنها تجاری سازی است که با در اختیار داشتن ظرفیت و تخصص لازم، با قدرت و راحت تر از دیگران توان مقابله با شرایط تحریم و محدودیت های مالی و ارزی را خواهد داشت. 

کد مطلب: 22977  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۴/۱۰  |  ساعت: ۱۰ : ۵۶

نظرات ارسال شده