۶ : ۳۷ 21 ذی‌القعده 1440 / 24 July 2019 / ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲ مرداد

واکنش تاریخی بورس به بسته ارزی/شاخص ۵۰۰۰ واحد رشد کرد
شاخص بورس با صعودی بی سابقه و رشدی بیش از ۵۰۰۰ و احدی با عبور از کانال ۱۳۳ هزار واحد، از 128 هزار واحد به ۱۳۳ هزار و ۵۴۶ واحد رسید تا یک روز تاریخی دیگر در تالار شیشه ای رقم بخورد.

کارآمدنیوز : به گزارش خبرنگار مهر، رونمایی از جزییات بسته ارزی بانک مرکزی که توسط عبدالناصر همتی دیشب در صدا و سیما صورت گرفت، امروز در داد و ستدهای سهام در بورس تاثیر مثبتی از خود بر جای گذاشته به طوری که شاخص کل تالار شیشه ای بیش از 5000 واحد صعود را قبل از پایان معاملات که یک ساعت از آن باقی مانده، به ثبت رسانده است.

بر اساس این گزارش، در معاملات روز جاری تالار شیشه ای «تا لحظه تنظیم خبر» شاخص بورس با 5098 واحد افزایش ، از 128 هزار واحد به 133 هزار و 546 واحد رسید و این رقم در حالی در تابلوهای آماری تالار شیشه ای به ثبت رسیده و همه شاخص های اصلی بورس «شاخص کل، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، شاخص کل (هم وزن)، شاخص قیمت (هم وزن)، شاخص آزاد شناور، شاخص بازار اول و شاخص بازار دوم» به طور میانگین با بیش از 3 درصد رشد مواجه شده اند.

نگاهی به نمادهایی که در این تاریخ سازی بورس نقش ویژه ای داشته اند مشخص می کند که همانند چند هفته اخیر، ‌صنایع پتروشیمی، فولادی و کانه های فلزی بیشترین تاثیر را در جهش شدید شاخص بر عهده داشته اند و در مقابل میانگین کلی سایر صنایع در یک روند متعادل و غیر هیجانی قرار دارد.

بر اساس این گزارش ارزش بازار نیز تا این لحظه به 510 هزار و 183 واحد رسیده که این رقم بی سابقه تا به امروز در بازار سهام شکل نگرفته بود.

کد مطلب: 23231  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۵/۱۵  |  ساعت: ۱۴ : ۳۹

نظرات ارسال شده