۲۳ : ۳۲ 7 محرم 1440 / 18 September 2018 / ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ شهريور

صرافی‌ها بالاخره رسما کار خود را آغاز کردند/نرخ بر تابلو نشست
در اولین روز هفته جاری، صرافی ها کار خود را در شرایطی آغاز کردند که بالاخره توانستند نرخ دلار و یورو بازار آزاد را بر روی تابلوهای خود ثبت کنند.

کارآمدنیوز : به گزارش خبرنگار مهر، صرافی‌ها امروز در اولین ساعات کاری هفته جاری بالاخره توانستند تابلوهای خود را روشن کرده و نرخ هر دلار و یورو را بر روی آن ثبت کنند. بر این اساس، نرخ هر دلار آمریکا برای خرید 10 هزار و 400 تومان و برای فروش 10 هزار و 500 تومان است؛ ضمن اینکه هر یورو برای خرید 12 هزار و 100 تومان و برای فروش 12 هزار و 200 تومان است.

صرافی ها در گفتگو با خبرنگار مهر، بر این باورند که نرخ ها با توزیع اسکناس ارزی که از سوی پتروشیمی ها صورت گرفته اندکی رو به تعادل رود.

به گزارش خبرنگار مهر، دولت هفته گذشته با تصویب بسته جدید سیاست‌های ارزی، کار صرافی‌ها را که حدود 180 روز متوقف مانده بود، آزاد اعلام کرد و بر این اساس، خرید و فروش اسکناس توسط مردم در صرافی‌ها مجاز اعلام شده است. این در حالی است که دولت در بسته ابتدایی سیاستهای ارزی که در فروردین ماه سال جاری ابلاغ شد، هر گونه معامله و خرید و فروش اسکناس ارز در صرافی‌ها را ممنوع اعلام کرده و این عملیات را مصداق معامله کالای قاچاق دانسته بود.

اکنون با بسته جدید سیاست‌های ارزی دولت، قرار بر این است که معامله آزاد شده و نرخ اسکناس ارز در بازار از سوی صرافی‌ها، کشف شود.

در عین حال برخی منابع خبری خبر از فروش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به نرخ 4 میلیون تومان می‌دهند؛ در حالیکه همان سکه را بیش از 3 میلیون و 700 هزار تومان از مردم نمی‌خرند که نشانگر فاصله ای 300 هزار تومانی بین خرید و فروش آن است؛ از سوی دیگر بر روی تابلوی صرافی ها قیمت فروش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 3 میلیون و 800 هزار تومان اعلام شده و قیمت خرید آن از فروشندگان 3 میلیون و 500 هزار تومان؛ این قیمت نیز فاصله 300 هزار تومانی بین خرید و فروش را نشان می دهد.

بر این اساس صرافی ها هر قطعه سکه نیم بهار آزادی را یک میلیون و 650 هزار تومان خریداری و یک میلیون و 850 هزار تومان می فروختند. هر قطعه سکه ربع بهار آزادی نیز 950 هزار تومان فروخته و 830 هزار تومان خریداری می شد. هر قطعه سکه گرمی نیز 490 هزار تومان فروخته و 400 هزار تومان خریداری می شد.

کد مطلب: 23259  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۵/۲۱  |  ساعت: ۱۰ : ۱۱

نظرات ارسال شده