۲۱ : ۴ 21 شوال 1440 / 25 June 2019 / ۱۳۹۸ سه شنبه ۴ تير

بورس با افت قیمت پاییز را تمام کرد
امروز معامله‌گران بازار سرمایه شاهد کاهش قیمت در سهم‌های فلزی و معدنی بودند، اما بانکی‌ها در حرکتی متفاوت به افزایش شاخص‌های بازار کمک کردند.

کارآمدنیوز : به گزارش ایسنا، شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران 363 واحد افت کرد و به 156 هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن با 325 واحد افت رقم 26 هزار و 636 واحد را تجربه کرد.

شاخص آزاد شناور نیز طی معاملات امروز با افت 3033 واحدی مواجه شد و رقم 167 هزار و 548 واحد ریال تجربه کرد. همچنین شاخص‌های بازار اول و دوم هر یک به ترتیب 2473 و 5052 واحد افت کردند.

امروز معدنی‌ها، فلزی‌ها و پتروشیمی‌ها و پالایشی‌ها دست به دست هم دادند تا شاخص‌های بازار سهام با کاهش مواجه شود. فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی گلگهر و صنایع پتروشیمی خلیج فارس سه نماد از این دست بودند که هر یک به ترتیب با 397، 266 و 197 واحد تاثیر کاهنده سعی کردند نماگرهای بازار را به سمت پایین هدایت کنند، اما بانکی‌ها امروز در حرکتی متفاوت به افزایش شاخص بازار سهام کمک کردند.

بانک ملت، بانک صادرات ایران و بانک اقتصاد نوین تاثیرگذارترین سهم‌ها از این لحاظ بودند.

معامله‌گران بازار سرمایه امروز در گروه فلزات اساسی شاهد کاهش قیمت بسیاری از سهم‌ها از یک درصد تا 4.5 درصد بودند. این گروه نیز جزو پرمعامله‌ترین سهم‌های بازار بود.

معدنی‌ها نیز افت قابل توجهی را تجربه کردند و نمادهایی مثل صنعتی و معدنی گلگهر افت بیش از چهار واحد را در قیمت پایانی را شاهد بودند. در برخی از نمادهای این گروه نیز صف فروش مشاهده می‌شد.

در عین حال در گروه نفت، کک و سوخت هسته‌ای با کاهش قیمت‌ها روبرو بودیم؛ به طوری که سهم‌های تاثیرگذار این گروه در قیمت پایانی بیش از چهار درصد افت را تجربه کردند.

اما بانکی‌ها امروز نه تنها به شاخص کل کمک کردند، بلکه با صف خرید نیز همراه بودند. برخی از نمادهای این گروه مخالف با جهت کلی بازار با افزایش قیمت روبه‌رو شدند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم 447 میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از 1.2 میلیارد سهم و اوراق مالی بود. همچنین تعداد معاملات این بازار 101 هزار و 633 نوبت رسید.

آیفکس نیز با 17 واحد کاهش مواجه شد و به رقم 1790 واحدی رسید. ارزش معاملات این بازار به 392 میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم 739 میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

کد مطلب: 24090  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۹/۲۸  |  ساعت: ۱۸ : ۲

نظرات ارسال شده