۱۴ : ۵۸ 15 رجب 1440 / 22 March 2019 / ۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين

نا آرامی بازارهای آسیا در انتظار سرنخ‌های جدیدی از مذاکرات تجاری
روز چهارشنبه، درحالی‌که سرمایه‌گذاران منتظر سرنخ‌های جدیدی از پیشرفت مذاکرات چین و آمریکا هستند، سهام آسیایی در محدوده‌های کوچکی تغییر کردند.

کارآمدنیوز : به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، درحالی‌که سرمایه‌گذاران منتظر سرنخ‌های جدیدی از پیشرفت مذاکرات چین و آمریکا هستند، سهام آسیایی در محدوده‌های کوچکی تغییر کردند. این درحالی بود که پایان ضعیف وال‌استریت در معاملات دیشب، سود بازار را محدود کرده بود.

داده‌های اقتصادی قوی در آمریکا دلار را تقویت کرد، اما دلار استرالیایی پس از آنکه داده‌ها نشان داد اقتصاد این کشور در 3 ماهه چهارم بیش از حد انتظار کند شده است، افت کرد.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن 0.05 درصد بالا آمد، درحالی‌که نیکی ژاپن 0.63 درصد افت کرد.

شاخص کامپوزیت شانگهای با امید به مشوق‌های دولت چین برای حمایت از اقتصاد، 0.96 درصد جهش کرد. پکن اعلام کرد میلیاردها دلار کاهش مالیات و سرمایه‌گذاری در بخش زیرساخت را در دستور کار قرار خواهد داد و برنامه‌ریز دولتی چین هم اعلام کرد که امسال مصرف داخلی را تقویت خواهد کرد.

شاخص سهام استرالیا ای‌اس‌اکس 200 هم توانست 0.75 درصد بالا برود، درحالی که کوسپی کره‌جنوبی 0.13 درصد پایین آمد.

گزارش مؤسسه مدیریت عرضه نشان داد که شرکت‌های بخش غیرتولیدی آمریکا در ماه فوریه بیشترین میزان سفارشات جدید را از آگوست 2005 تا کنون، به ثبت رسانده‌اند، که این شاخصی از قدرت و سلامت اقتصاد است. اما افت سهام جنرال‌الکتریک بر خلاف درآمدهای مثبت خرده‌فروش‌ها باعث شد بازارهای وال‌استریت در معاملات دیشب افت کنند.

در بازار ارز، دلار که دیشب پس از انتشار گزارش مؤسسه مدیریت عرضه تا نرخ برابری 112.135 در برابر ین ژاپن بالا رفته بود، امروز تا 111.775 پایین آمد. رکورد دیشب، بالاترین نرخ برابری دلار با ین از 20 دسامبر تا کنون است.

اما دلار استرالیا، پس از اینکه مشخص شد اقتصاد این کشور در 3 ماهه چهارم 0.2 درصد رشد کرده و به رشد 0.3 درصدی پیش‌بینی شده نرسیده است، 0.6 درصد در برابر دلار افت کرد و نرخ برابری آن به 0.7035 رسید، که پایین‌ترین میزان دو ماهه است. نرخ برابری اسویی با دلار بعداً تا 0.7042 واحد بهبود یافت.

کد مطلب: 24543  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۱۲/۱۵  |  ساعت: ۱۰ : ۲۳

نظرات ارسال شده