۱۴ : ۴۹ 15 رجب 1440 / 22 March 2019 / ۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين

جزئیات حقوق ۴.۷ میلیون کارمند و بازنشسته دولتی + جدول
آخرین وضعیت پرداختی‌های حقوقی دولت از این حکایت دارد که در حال حاضر چهار میلیون و ۷۴۷ هزار کارمند و بازنشسته با متوسط مبلغ دو میلیون و ۸۶۷ هزار تومان در حکم دریافتی دارند که در این بین حدود ۱۹۰۰ نفر بالای ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند.

کارآمدنیوز : به گزارش ایسنا، شرایط پرداخت حقوق کارکنان در لایحه بودجه سال آینده به صورت متفاوت پیش رفت و آنچه در لایحه مبنی بر افزایش یکسان 20 درصدی حقوق پیشنهاد کرده بود، مصوب نشد و در نهایت نمایندگان افزایش 400 هزار تومانی حقوق را به طور یکسان بین کارکنان مصوب کردند. البته این موضوع مورد تأیید دولت قرار نگرفت و مخالفت‌های در این رابطه داشت.

یکی از دلایل دولت برای مخالفت به این بر می‌گردد که در این حالت حقوق‌های زیر دو میلیون تومان از افزایش نسبتاً خوبی برخوردار خواهند شد، اما حقوق بالای دو میلیون تومان از رشد کمتری برخوردار می‌شوند. این در حالی است که دریافت حدود یک میلیون و 100 هزار نفر از کارکنان دولت زیر دو میلیون و تا چهار میلیون نفر بیش از دو میلیون تومان است.

اما بررسی آخرین وضعیت پرداختی حقوق کارکنان بر اساس جدولی که در اختیار ایسنا قرار گرفته است، نشان می‌دهد در سال جاری دولت به حدود چهار میلیون و 747 هزار و 937 کارمند و بازنشسته حقوق پرداخت می‌کند که متوسط مبلغ در حکم آنها حدود دو میلیون و 867 هزار تومان است. این در شرایطی است که مجموع کارکنان دولت از رسمی، پیمانی و قراردادی به دو میلیون و 636 هزار و 829 نفر می‌رسد که متوسط مبلغ کل حکم آنها در سال جاری حدود دو میلیون و 933 هزار تومان است.

همچنین تعداد بازنشستگان کشوری و لشکری دو میلیون و 111 هزار و 108 نفر است که متوسط مبلغ کل حکم در سال جاری برای آنها به دو میلیون و 320 هزار تومان می‌رسد.

طبق طبقه‌بندی‌های انجام شده تعداد کارکنان و بازنشستگانی که کمتر از دو میلیون تومان دریافتی دارد به یک میلیون و 156 هزار و 37 تومان می‌رسد.

همچنین تعداد افرادی که کمتر از دو میلیون و 500 هزار تومان دریافتی دارند، دو میلیون و 533 نفر و تعداد دریافتی کمتر از چهار میلیون تومان به چهار میلیون و 434 هزار نفر می‌رسد.

مابقی کارکنان نیز بیش از چهار میلیون تومان دریافتی دارند که حتی تا بالای 10 میلیون تومان تعداد آنها افزایش دارد این در حالی است که افرادی که بیش از 10 میلیون تومان در دولت دریافتی دارند حدود 1935 نفر هستند که متوسط حکم آنها 12 میلیون و 500 هزار تومان است.

حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت در سال 1397

کد مطلب: 24564  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۱۲/۱۹  |  ساعت: ۱۲ : ۱۹

نظرات ارسال شده