۱۵ : ۱۴ 15 رجب 1440 / 22 March 2019 / ۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين

شریعتمداری: فساد، اقتصاد خاکستری را گسترش می دهد
تهران- ایرنا- وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر ضرورت مقابله با فساد گفت: فساد منجر به تقویت اقتصاد زیرزمینی و خاکستری شده و می‌تواند علتی برای توسعه فقر باشد.

کارآمدنیوز : به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمد شریعتمداری روز یکشنبه در جلسه شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی در سالن کنفرانس وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: اگر شفافیت همراه با اطلاع رسانی باشد می تواند بهترین راهکار برای جلوگیری از فساد محسوب شود.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه ما به دنبال توسعه شفاف‌سازی با هدف جلوگیری از بروز فساد در جامعه هستیم، ادامه داد: اگر بتوانیم در یک دوره زمانی مشخص با فساد مبارزه کنیم، بدون تردید کشور را از ابتلا به بلایای بزرگ و نجات داده ایم.
شریعتمداری با تاکید بر ضرورت مقابله عملیاتی با فساد تصریح کرد: شورای عالی رفاه باید برای مقابله با فساد سیاست های اجرایی تدوین کند.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ناپایداری صندوق‌ها را یکی از چالش‌های اجتماعی فعلی برشمرد و گفت: یکی از علل بروز این مشکل در صندوق‌های بازنشستگی این است که منابع دریافتی بیمه شدگان به شکل صحیحی سرمایه گذاری نشده است.
وی افزود: امروز ناچار هستیم حقوق افراد شاغل و بازنشسته را از محل بودجه عمومی پرداخت کنیم که نشان می‌دهد منابع صندوق ها به شکل درست سرمایه گذاری نشده اند.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نظام عمومی صندوق ها از یک نقص بزرگ رنج می‌برد، خاطرنشان ساخت: باید تلاش کنیم این نواقص با کمک دولت و مجلس برطرف شود.
شریعتمداری با تاکید بر ضرورت اهمیت رسیدگی به مسائل رفاهی کارگران خاطرنشان ساخت: در جلسه شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی تلاش داریم تا با همفکری به نتایج مهم و مناسبی دست پیدا کنیم.
وی ادامه داد: دستگاه های مختلفی در زمینه مسایل رفاهی فعالیت می‌کنند و نهادهای حمایتی خیریه و مردمی نیز در این راستا تلاش های زیادی انجام می دهند.

کد مطلب: 24573  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۱۲/۱۹  |  ساعت: ۱۳ : ۳

نظرات ارسال شده