۱۵ : ۲۳ 15 رجب 1440 / 22 March 2019 / ۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين

چقدر یارانه گرفتیم؟
با واریز یارانه نقدی اسفند ۱۳۹۷، دریافتی هر یارانه‌بگیر از چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان گذشت.

کارآمدنیوز : به گزارش ایسنا، یارانه نقدی اسفند جاری ساعت 24 دوشنبه (20 اسفند) واریز شده است که حدود شش روزی زودتر از موعد معمول پرداخت در سایر ماه‌ها بود.

یارانه اسفند 1397، نود و هفتمین مرحله از پرداخت یارانه‌های نقدی است که به ازای هر نفر 45 هزار و 500 تومان پرداخت می‌شود و به همراه آن افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی واریز شده است.

در این حالت دریافتی هر یارانه‌بگیری که از ابتدای اجرای قانون در آذر سال 1389 تاکنون در لیست سازمان هدفمندی قرار داشته است، به چهار میلیون و 413 هزار تومان می‌رسد.

این در حالی است که دولت طی این سال‌ها همواره به بیش از 75 میلیون نفر یارانه پرداخت کرده و اکنون تعداد آن‌ها از حدود 78 میلیون نفر عبور کرده است.

هزینه 42 هزار میلیاردی در سال و 340 هزار میلیارد تومان از شروع پرداخت یارانه تاکنون، نتیجه توزیع همگانی این مبلغ 45 هزار و 500 تومانی است که اکنون رقمی قابل توجهی نیست.

تاکید بر غربالگری یارانه‌بگیران و حذف اقشار پردرآمد نیز طی سال‌های اجرای قانون بی‌نتیجه مانده و برای سال بعد هم منبع حدود 42 هزار میلیارد تومانی برای پرداخت یارانه در بودجه کنار گذاشته شده است و ظاهراً این روال حداقل 8 ساله ادامه خواهد داشت.

کد مطلب: 24586  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۱۲/۲۱  |  ساعت: ۱۰ : ۵۹

نظرات ارسال شده