۲۲ : ۳۷ 9 ذی‌القعده 1439 / 22 July 2018 / ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير

درآمد 60میلیاردی هدفمندی یارانه‌ها تکذیب شد
دبیر ستاد هدفمند‌کردن یارانه‌ها تاکید کرد: تمامی درآمد ناشی از اجرای قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها هزینه شدند.

محمدرضا فرزین درباره بحث‌هایی که راجع به درآمد 60 میلیارد دلاری هدفمند کردن یارانه‌ها که عنوان شده اظهار کرد: درآمد هدفمند کردن در این مدت 60 میلیارد دلار نبوده است. بلکه وزیر اقتصاد این رقم را به نقل از برآوردهای کارشناسی صندوق بین‌المللی پول و نه اعلام رسمی این صندوق، برای یک سال عنوان کرده بود اما گویا این امر با سوء‌ برداشت مواجه شده است.

وی ادامه داد: صندوق بین‌المللی پول براساس برآوردهای کارشناسی و تحلیلی که از منافع اجرای این قانون در ایران داشته در گزارش تحلیلی خود این منافع را مجموعا برای یک سال60 میلیارد دلار برآورد کرده بود.

دبیر ستاد هدفمند کردن یارانه‌ها به ایسنا تاکید کرد: تمامی درآمد ناشی از اجرای قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها به اضافه تن‌خواه قانونی ابتدای اجرای قانون در قالب بازپرداخت یارانه نقدی به خانوار‌ها و پرداخت نقدی و تسهیلاتی به موارد شامل ماده هشت قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها، یعنی بخش‌های صنعت، کشاورزی، حمل و نقل و شهرداری‌ها هزینه شدند.

به گفته فرزین با محاسبه هزینه‌هایی که تاکنون از محل درآمد یارانه‌های نقدی پرداخت شده می‌توان به رقم دقیق درآمدهای ناشی از هدفمند کردن یارانه‌ها دست یافت.

وی ادامه داد: هر آنچه که تاکنون از محل هدفمند کردن یارانه‌ها درآمد داشته‌ایم به اضافه تن‌خواه ابتدایی هزینه شده است و حساب وکتاب در این باره شفاف است.

کد مطلب: 389  |  تاريخ: ۱۳۹۰/۵/۲۹  |  ساعت: ۱۸ : ۵۳

نظرات ارسال شده