۲۲ : ۳۲ 9 ذی‌القعده 1439 / 22 July 2018 / ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير

حذف 4 ساله صفرهای پول ملی
رئیس کل بانک مرکزی از آغاز بررسی لایحه حذف 4 صفر از پول ملی در دولت خبر داد و گفت: این کار ممکن است 4 سال طول می‌کشد.
محمود بهمنی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره زمان آغاز طرح تحول در نظام بانکی کشور گفت : اجرای این طرح هم اکنون آغاز شده و تحول در سیستم نظام بانکی کشور هم اکنون به صورت موردی در حال انجام است.
 
وی حذف چهار صفر پول ملی را یکی از همین اقدامات عنوان کرد و ادامه داد: ما طرح حذف چهار صفر از پول ملی را به دولت داده ایم و در حال بررسی است و قطعا بعد از تصویب ما نیز به عنوان یکی از حلقه های تحول در نظام بانکی اجرا خواهیم کرد.
 
رئیس کل بانک مرکزی در عین حال تصریح کرد: این پروسه قطعا زمان بر خواهد بود و ممکن است همین پروژه حذف صفرهای پول ملی چهار سال به طول انجامد.
 
بهمنی در پایان تاکید کرد: مسائل پولی چیزی نیست که بخواهیم به سرعت و برای یک بار به طور قطعی یک پروژه را به انجام رسانیم و پروسه آن پایان یافته تلقی شود بلکه در طرحهای پولی باید دقت نظر خاصی داشته باشیم و با حوصله به مرحله اجرا پا بگذاریم.
 
 
مدیرعامل ایران خودرو خبر داد: خودرو "رانا" با قیمت اولیه 11.5 میلیون تومان تا پایان سال وارد بازار می‌شود.
جواد نجم الدین در گفتگو با مهر درباره زمان عرضه خودرو تازه طراحی شده رانا به بازار گفت: این خودرو حداکثر تا قبل از پایان امسال به بازار عرضه خواهد شد.
 
وی همچنین درباره قیمت این خودرو گفت: قیمت ابتدایی آن 11.5 نیم میلیون تعیین شده است ولی طبعا همانند دیگر خودروها تابع بازار روز خواهد بود و پس از مدتی قیمت آن افزایش می یابد.
 
مدیر عامل شرکت ایران خودرو به قیمت خودرو تندرو 90 اشاره کرد و گفت: این خودرو نیز با قیمت پائین وارد بازار شد ولی بعدها قیمت آن افزایش یافت.
 
خودرو رانا در سال 1387 و در آخرین روزهای مدیر عاملی منطقی در ایران خودرو رونمایی شد ولی هنوز عرضه آن به بازار آغاز نشده است.

کد مطلب: 396  |  تاريخ: ۱۳۹۰/۵/۳۱  |  ساعت: ۱۶ : ۵۳

نظرات ارسال شده