۲۲ : ۳۵ 9 ذی‌القعده 1439 / 22 July 2018 / ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير

عزل 18 مشاور محرابیان
 طی نامه‌ای از سوی معاون منابع انسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، 18 مشاور محرابیان وزیر سابق صنایع و معادن از کار خود برکنار شدند.
 در نامه‌ای از سوی شریف‌زاده معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت به 18 مشاور محرابیان، وزیر سابق صنایع، این مشاوران از کار خود برکنار شدند.
در این نامه با اشاره به تشکیل وزارتخانه جدید صنعت، معدن و تجارت گفته شده که احکام مشاوران قبلی، دیگر وجاهت قانونی ندارد.
خانم ظفری، مشاور امور بانوان وزیر سابق صنایع در این مورد به فارس گفت: وقتی حکم مشاوران از سوی وزیر صادر می شود، معاون وزیر نمی تواند با یک نامه آنها را عزل کند.
وی افزود: تعدادی از مشاوران مانند مشاور امور زنان براساس بخشنامه معاون منابع انسانی ریاست جمهوری و ابلاغ آن به وزارتخانه‌ها وجودشان الزامی است و اصولاً باید چنین پستهایی در وزارتخانه‌ها وجود داشته باشد.
شهرابی یکی دیگر از مشاوران محرابیان نیز در این مورد به فارس گفت: وزیر جدید صنعت با تمدید احکام مشاوران موافقت نداشته است.
یکی دیگر از مشاوران عزل شده نیز در این مورد به فارس گفت: با استناد به نامه صادر شده از سوی معاون وزیر صنعت در صورتیکه به دلیل تغییر وزیر و یا ایجاد وزارتخانه جدید، مشاوران قبلی وجاهت قانونی ندارند، پس برخی معاونان نیز که از زمان محرابیان تاکنون و بدون تمدید حکمشان همچنان در وزارتخانه جدید فعال هستند، کارشان غیرقانونی است.
وی با بیان اینکه نحوه نگارش نامه ابلاغ شده به مشاوران، جالب نبود اظهار داشت: این حق وزیر جدید است که مشاورانش را خودش انتخاب کند ولی بهتر بود نامه اتمام کار مشاوران توسط وزیر نوشته می شد و دارای متن بهتر و همراه با تشکر از تلاش مشاوران بود.
 

کد مطلب: 397  |  تاريخ: ۱۳۹۰/۵/۳۱  |  ساعت: ۱۶ : ۵۵

نظرات ارسال شده