۲۲ : ۳۳ 9 ذی‌القعده 1439 / 22 July 2018 / ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير

قبوض برق دو برابر شد
قبوض برق این دوره منازل باعث برق گرفتگی مشترکین شد
در حالی که ستاد هدفمند کردن یارانه ها اعلام کرده بود قبوض برق منازل به صورت پلکانی افزایش می یابد،اما با رسیدن قبوض این دوره به دست مشترکین،دو برابر شدن قیمت ها باعث تعجب مشترکین شد.
بعد از هدفمند کردن یارانه ها با هدف واقعی شدن قیمت ها وزارت نیرو و ستاد هدفمند کردن یارانه ها اعلام کرده بودند که صورتحساب های جدید مشترکین به صورت پلکانی محاسبه می شود و همچنین بیش از 70 درصد مشترکان برق، کمتر از  چهار هزار تومان و بیش از 90 درصد مشترکان برق کمتر از هفتهزار تومان افزایش می یابد.
باید به این نکته اشاره کرد که این دوره در فصل گزم سال واقع شده است ، همچنین به دلیل وجود استفاده بسیاری از مشترکان از کولر های آبی و کولر های گازی باعث شده تا پیک مصرف از شب به روز تغییر کند.
با این وجود بسیاری از مشترکانی که از لامپ های کم مصرف استفاده می کنند و یا از کولر های آبی بسیار کم استفاده می کنند،باز هم شاهد افزایش خارج از انتظار قیمت های قبوض بودند.
این در حالی است که ستاد هدفمند کردن یارانه ها درباره چگونگی افزایش قیمت برق اعلام کرده بود که قیمت قبوض برق به صورت پلکانی افزایش می یابد، اما در دوره 5 خرداد 90 تا 5 مرداد 90 ، مشترکین شاهد افزایش دو برابری قیمت قبض ها بودند که این موضوع خارج از انتظار بود.
این درحالی است که «محمد بهزاد» معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی نیز اعلام کرده بود:«براساس آخرین محاسبات وزارت نیرو، مبلغ قبض برق 70 درصد از مشترکان،چهار هزار تومان افزایش می یابد، همچنین اگر همین مشترکان،صرفه جویی کنند و در نهایت، 10 تا 15 درصد از مصرف برق خود را کاهش دهند،سه هزار تومان افزایش در هر ماه را برای قبوض برق خود در سبد هزینه ای خانوار، لحاظ کنند.»
پیش از این وزیر نیرو نیز گفته بود:«پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها مردم در قبوض برق خود مشاهده می کنند که افزایش قیمتها بسیار پایین تر از انتظارشان بوده است.»
در حالی وزیر نیرو و معاون وزیر نیرو این اظهارات را عنوان کردند که مشترکان در این دوره با وجود اینکه انتظار داشتند افزایش قیمت قبوض برق به میزان همان چهار هزار تومان باشد، اما شاهد افزایش دو برابری قیمت بودند.
حال این سوال برای مشترکین مطرح است که آیا این افزایش به صورت پلکانی بوده؟ آیا باز هم مشترکین در دوره آتی قبوض با این مقدار افزایش رو به رو خواهند بود؟

کد مطلب: 404  |  تاريخ: ۱۳۹۰/۶/۱  |  ساعت: ۱۷ : ۰

نظرات ارسال شده