۲۲ : ۳۰ 20 ذی‌القعده 1440 / 23 July 2019 / ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد

رتبه سوم ایران در صنعت سدسازی
 
معاون اول رییس جمهوری گفت: هم اکنون ایران رتبه سوم جهان را در سد سازی به خود اختصاص داده و صنعت سدسازی کشورمان در منطقه رقیب ندارد، این در حالی است که در گذشته در صنعت سدسازی به کشورهای خارجی وابسته بودیم. 
   'محمدرضا رحیمی' در حاشیه سیزدهمین همایش مدیران ارشد صنعت آب و برق در محل پژوهشگاه نیرو و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با وجود تحریمهای 33 سال گذشته، در زمان کنونی ایران رتبه نخست منطقه را از جهت تولید برق و رتبه شانزدهم جهان را دارد.
وی تصریح کرد: از ابتدای فعالیت دولت نهم تاکنون نزدیک به 26 هزار مگاوات ظرفیت تولید برق کشور بیشتر شده ضمن آنکه امسال 26 درصد به ظرفیت صادرات کشور ایران افزوده شده است.
وی گفت: با هدفمندی یارانه ها، 10 درصد در مصرف برق در کشور صرفه جویی شده اما از سویی، مصرف برق در بخش صنعت به عنوان بخش مولد افزایش پیدا کرده است.
رحیمی خاطرنشان کرد: هم اکنون در منطقه نیاز بیشتری برای خرید برق ایران وجود دارد و متخصصان داخلی کارهای مهمی را در نیروگاه سازی و سدسازی در جهان انجام می دهند.
رحیمی گفت: 135 سد در کشور در دست اجرا قرار دارد که با بهره برداری از آنها وضعیت کشاورزی و دشت های کشور دگرگون و برداشت محصولات کشاورزی چند برابر خواهد شد.
وی با تاکید بر لزوم بکارگیری شیوه های آبیاری نوین در بخش کشاورزی، گفت: هم اکنون برای ایجاد شبکه های نوین آبیاری تا 85 درصد یارانه به کشاورزان داده می شود.
معاون اول رییس جمهوری همچنین تعداد تصفیه خانه های فاضلاب در دست ساخت را 200 تصفیه خانه و تصفیه خانه های آب را 100 تصفیه خانه اعلام کرد و افزود: با انجام طرح های در دست اجرای وزارت نیرو، وضعیت مناسبی در بخش های دیگر کشور نیز ایجاد می شود.
 

کد مطلب: 882  |  تاريخ: ۱۳۹۰/۷/۱۶  |  ساعت: ۱۵ : ۴۴

نظرات ارسال شده