۲۰ : ۵۶ 21 شوال 1440 / 25 June 2019 / ۱۳۹۸ سه شنبه ۴ تير

تحولات قریب‌الوقوع فضای مجازی چیست؟
فعالیت در فضای مجازی در ایران از گذشته تا امروز کش و قوس‌های زیادی داشته و هر از چند گاهی اخبار و سخنانی به نقل از مسوولان و سیاست‌گذاران در این حوزه به گوش می‌رسد که در سرنوشت فضای مجازی تاثیرگذار است.

وزیر اقتصاد به ایسنا اعلام کرد
راه‌اندازی صندوقی برای پرداخت وام به مستأجران
دژپسند به پیشنهادات خود برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر هم اشاره کرد و گفت: برای حمایت از مستأجران قصد داریم صندوقی راه‌اندازی کنیم که با وام دادن به مستأجران به تأمین رهن آنها کمک کنیم.


اینستکس و سلطه اروپا بر تجارت ایران
اوجوداینکه مسئولان کشور و اروپاییها، در پی کانالیزه کردن تجارت کشورهای غیراروپایی با ایران در قالب اینستکس هستند، اما این سازوکار بیشتر کنترل اروپا بر تجارت ایران را به دنبال دارد تا اینکه ابزاری برای مقابله با تحریم‌های آمریکا باشد.


مقابله جهاد سازندگی با باندهای پشت پرده/اگر تمام دولتی ها انقلابی باشند کماکان نیازمند جهاد سازندگی هستیم
عضو شورای مرکزی جهاد سازندگی سابق گفت: در طرح جدید احیای جهاد سازندگی، تعاونی های فراگیری ایجاد می شوند که منجر به حذف واسطه ها و باندهای پشت پرده اقتصاد خواهند شد که مغایرتی نیز با کار وزارتخانه ها ندارد.


مسکن قسطی؛ آینده‌ای مبهم برای طرحی خام / مالیات بر عایدی سرمایه؛ تنها راه ساماندهی بازار مسکن
دولت در حال آزمودن طرح جدید دیگری با نام مسکن اقساطی برای خانه دار کردن مردم است و در همین ارتباط نیز دیروز تفاهم نامه‌ای برای ساخت یکصدهزار واحد مسکونی توسط وزارت دفاع برای پرسنل خود (و در صورت وجود مازاد، واگذاری به متقاضیان غیرنظامی) بین وزارت دفاع و وزارت راه و شهرسازی به امضا رسید


آیا خبر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی صحت دارد؟!
اظهار تعجب رئیس سازمان برنامه و بودجه از اینکه گفته می‌شود قرار بود دلار ۴۲۰۰ تومانی حذف شود، در حالی است که وی در کمتر از دو ماه اخیر در نشستی خبری در این رابطه نظرات خود را مطرح کرده و موضوع نحوه اختصاص ۱۴ میلیارد دلار تعیین شده در بودجه برای کالاهای اساسی به شدت مورد توجه مجلس و دولت قرار داشت و قرار بود که در این رابطه جلساتی نیز برگزار شود.


مالیات بر عائدی به حاشیه می‌رود؟!
ابلاغ طرحی با عنوان مالیات بر سکه قبل از اینکه بستر قانونی آن (طرح مالیات بر عائدی سرمایه) فراهم شود، مقوله‌ای است که ابهامات فراوانی را به لحاظ اجرایی و قانونی به وجود آورده و با اعلام آخرین شرط آن مبنی بر "اخذ مالیات از سکه‌های فروخته شده به قیمت روز" گلایه‌ها پررنگ‌تر شده است.


خنثی سازی طرح فشار به دولت برای تغییر سیاست ارزی
اظهارات تازه رئیس کل بانک مرکزی در خصوص حمایت از تداوم سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی در شرایط جنگ اقتصادی، پروژه رسانه‌ای برخی حامیان آزادسازی قیمتها با توجیه کاهش منابع ارزی کشور را خنثی کرد.

بر اساس تفاهم‌نامه وزارتخانه‌های راه و دفاع
نیروهای مسلح صاحبخانه می‌شوند
بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که صبح امروز به امضای وزیر راه و شهرسازی و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رسید، قرار است وزارت راه، ۱۰۰ هزار واحد مسکونی را برای نیروهای مسلح احداث کند.


تحولات قریب‌الوقوع فضای مجازی چیست؟
فعالیت در فضای مجازی در ایران از گذشته تا امروز کش و قوس‌های زیادی داشته و هر از چند گاهی اخبار و سخنانی به نقل از مسوولان و سیاست‌گذاران در این حوزه به گوش می‌رسد که در سرنوشت فضای مجازی تاثیرگذار است.


طرح کاهش ۵۰ درصدی وابستگی کشور به واردات دانه‌های روغنی
معاون وزیر جهاد از تدوین طرح زهکشی زیرزمینی اراضی شمال کشور خبر داد و گفت: با اجرای این طرح در ٤٠٠ هزار هکتار از شالیزارهای استانهای شمالی می توان کلزا کشت کرد.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو