۱۰ : ۳۵ 29 ربیع‌الاول 1439 / 18 December 2017 / ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۷ آذر

چینی‌ها برای گرفتن جای توتال در پروژه گازی ایران دندان تیز کردند
شرکت نفت و گاز CNPC‌ چین در حال بررسی گرفتن جای توتال در پروژه گازی عظیم ایران در صورت کنار کشیدن این شرکت فرانسوی تحت فشار تحریم‌های آمریکا است.


ساخت پالایشگاه در کربلا
وزارت نفت عراق به منظور ساخت یک پالایشگاه نفت در کربلا قراردادی به ارزش 6.5 میلیارد دلار با شرکت پالایش نفت کربلا امضا کرد.


جزئیات قرارداد 10 میلیارد دلاری خط لوله گاز اسلامی
معاون وزیر نفت با اشاره به توافق با عراق، سوریه و ترکیه برای ترانزیت گاز ایران به اروپا جزئیات قرارداد 10 میلیارد دلاری خط لوله گاز اسلامی را تشریح کرد و گفت: این قرارداد گازی فردا در عسلویه امضا می شود.

هدایت خبر داد:
تولید نسل جدید خودروهای پایه گازسوز
معاون وزیر صنایع و معادن از کاهش حدود 1.5 میلیون بشکه‌ای تولید نفت ایران در برنامه پنجم توسعه و تولید نسل جدید خودروهای پایه گازسوز کشور در سالجاری خبر داد و گفت: در شرایط فعلی به طور متوسط سالانه 250 تا 300 هزار بشکه به طور طبیعی از تولید نفت ایران کاسته می‌شود.


نیروگاه پارس 2 هم ساخته می‌شود
قرارداد طرح ساخت نیروگاه پارس 2 به منظور تامین برق هشت فاز جدید پارس جنوبی به زودی با شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (مپنا) امضا می‌شود.سهمیه اضافی سوخت تاکسیران‌ها‌ واریز شد
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از واریز سهمیه اضافی سوخت تاکسیران‌ها‌ خبر داد.


تولید نفت اوپک به 29.57 میلیون بشکه در روز رسید
تازه ترین گزارش نشریه پلاتز نشان می دهد میزان تولید نفت 12 کشور عضو اوپک طی ماه ژوئن به بیش از 29.57 میلیون بشکه در روز رسید که نیم میلیون بشکه از ماه قبل بیشتر است.


سوآپ نفت همچنان متوقف است
معاون برنامه ریزی وزیر نفت سوآپی که در حال حاضر در ایران انجام می شود را به منظور تامین خوراک برخی از پالایشگاه های نفتی دانست و گفت: به شرکت ملی نفت ایران اعلام شده تا شرایط سوآپ نفت را بررسی و گزارش را به مقام عالی وزارت اعلام کند.


از مجتمع پتروشیمی بوشهر چه خبر؟
عملیات اجرایی مجتمع پتروشیمی بوشهر از حدود شش ماه پیش آغاز شده، ولی هیچ خبری درباره وضعیت جدید آن در دست نیست.بدهی نفتی هندی‌ها به ایران حداقل 5میلیارد دلار است
کشور هند برای فروش نفت ایران بازار مناسبی محسوب می‌شود و مدیران نفتی نیز بر این موضوع تاکید می‌کنند؛ با وجود این مشخص نیست که چرا آنان در مقابل بدهی‌های نفتی برخی کشورها قاطعانه عمل نمی‌کنند؟ دیروز چین و نیکاراگوئه، امروز هند و فردا؟!


بازی مافیای دخانیات!
چرا برخی سیگارها به راحتی قاچاق می‌شوند؟
آخرین بررسیهای انجام شده نشان می‌دهد که نزدیک به 50 درصد از کل بازار دخانیات ایران را سیگارهای قاچاق تشکیل می‌دهند؛ اما نکته جالب اینجاست که بخش قابل توجهی از این سیگارهای قاچاق را سیگارهایی تشکیل می‌دهند که واردات آنها به کشور قانونی است.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو