۱۲ : ۳۳ 27 ربیع‌الاول 1439 / 16 December 2017 / ۱۳۹۶ شنبه ۲۵ آذر

دلار از معاملات جاری بانک مرکزی حذف شد
رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: دلار از معاملات جاری بانک مرکزی و نظام بانکی کشور حذف شده و کاربرد زیادی ندارد.


نرخ رسمی دلار 3229 تومان/ 34 ریال افزایش برای امروز+جدول
برای امروز نرخ رسمی دلار با 34 ریال افزایش 3228.9 تومان قیمت‌گذاری شد.


سه اولویت بانک مرکزی در چارچوب اقتصاد مقاومتی
رئیس کل بانک مرکزی گفت: سه هدف میانی « ثبات قیمتی و مهار تورم»، «ایجاد ثبات پایدار در نظام مالی اقتصاد » و «کاهش دامنه نوسان نرخ ارز و ارتقای شفافیت و کارایی بازار ارز در تأمین نیازهای تولیدی و تجاری» به عنوان نقشه راه بانک مرکزی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی تعیین شده است.


سیف: ورود ارز‌ پتروشیمی ها به بازار، نوسان ها را کاهش می دهد/تعادل نرخ ارز در زمستان
تهران- ایرنا - رییس کل بانک مرکزی گفت: از پتروشیمی ها خواسته ایم با کمک ارز حاصل از صادرات پتروشیمی ها که به کاهش نوسان بازار می کند، برنامه های اعلامی خود را اجرا کنند.


افزایش نرخ دلار بانکی و کاهش بهای پوند و یورو
تهران - ایرنا- نرخ دلار در قیمت گذاری بانک مرکزی امروز (دوشنبه) با 33 ریال افزایش نسبت به دیروز به 32 هزار و 120 ریال رسید در حالی که پوند انگلیس و یورو کاهش قیمت داشتند.


تاکید سیف بر حضور فعالانه بانک ها در بازار ارز آزاد/ کسری منابع ارزی را جبران می کنیم
تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه شبکه بانکی کشور باید نقش و جایگاه اصلی خود را در زمینه تصفیه مبادلات ارزی بازیابد، از آنان خواست حضور فعالانه ای در بازار ارز آزاد داشته باشند.


باید سهم کارمزدها از درآمد بانک ها افزایش یابد
تهران- ایرنا- یک کارشناس امور بانکی می گوید، در کشورهای پیشرفته حدود 40 درصد مجموع درآمد بانک ها به اخذ کارمزد اختصاص دارد در حالی که این رقم در ایران کمتر از 10 درصد است.


ضریب نفوذ بیمه از 2 درصد عبور کرد/ لزوم توقف رشد پلکانی دیه بیمه شخص ثالث
تهران- ایرنا- رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه ضریب نفوذ بیمه پارسال از 2.1 درصد عبور کرد، اعلام کرد: 23 سال پیش ضریب نفوذ بیمه 34 صدم درصد و معادل 320 میلیارد ریال بود که ارقام جدید از رشد هفت برابری آن در این مدت خبر می دهد.


بانک مسکن بیش از 42 هزار تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرد/ انجام بیش از 2برابر تعهد
تهران- ایرنا- مدیر امور اعتباری بانک مسکن گفت: در حالی که تعهد بانک مسکن تا پایان سال پرداخت 21 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بود، اما تاکنون به 42 هزار و 600 نفر تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت شده است.


تمهیدات بانک ها برای خدمت رسانی به زایران اربعین
تهران- ایرنا- در آستانه اربعین حسینی و حرکت زایران ایرانی به سمت کربلای معلی، بانک های مختلف کشور تسهیلات متعددی را برای تسهیل مبادلات پولی زایران در نظر گرفته اند.


واکنش رئیس کل بانک مرکزی به اولتیماتوم حقوقی دیوان‌محاسبات
رئیس‌کل بانک مرکزی موضع خود در مقابل تعیین ضرب‌الاجل دیوان محاسبات برای مدیران بانکی مبنی بر برگرداندن مازاد دریافتی ۲۰ میلیون تومانی را اعلام کرد و گفت که اگر پرداخت‌ها بر اساس ضوابط قانونی انجام شده باشد،از لحاظ قانونی تکلیفی برای برگشت آن وجود ندارد.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو