۱۴ : ۶ 22 رمضان 1440 / 27 May 2019 / ۱۳۹۸ دوشنبه ۶ خرداد

افزایش فروش سفته و برات در تهران/ در فرودین چقدر سفته فروخته شد؟
بر اساس آمارهای بانک مرکزی شاخص تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده در فروردین ۹۸ نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۹.۳ درصد و ۱۶.۵ درصد افزایش داشته است.


بساط سودهای بالای ۲۰ درصد در بانکها جمع شد؟
اگرچه بانکها طی ماههای گذشته برای جذب سپرده‌ها، رقابتی تنگاتنگ را با همتایان خود در نرخ سود بالای مصوبه شورای پول و اعتبار انجام می‌دادند؛اما بانک مرکزی می‌گوید بساط سودهای بالا جمع شده است.


بانک جهانی: بدهی خارجی ایران امسال به ۹.۳ میلیارد دلار کاهش می‌یابد
بانک جهانی دیون خارجی ایران در پایان سال جاری را ۹.۳ میلیارد دلار برآورد و پیش بینی کرد صادرات نفت ایران در سال ۹۸ به ۱ میلیون بشکه در روز برسد.


پوست‌اندازی قانون چک به نفع شفافیت
ابلاغ قانون جدید چک اگرچه در هیاهوی بودجه‌ای دولت گم شد، اما یکی از قوانینی است که به طور قطع اجرای آن، صدور کاهش چک‌های بلامحل را به شدت کاهش خواهد داد.


سودای دلالان برای افزایش دوباره نرخ دلار/سکان بازار بدست بازارساز
اگرچه دلالان دیروز با پایان یافتن معاملات رسمی ارز در صرافی‌های بانکی،تلاش کردند نرخ را افزایش دهند،اما سکان بازار بدست بانک مرکزی است و نرخ امروز در کانال ۱۰هزار تومانی معاملات را آغاز کرد.


پشت پرده تصمیم بانک مرکزی برای تغییر در روند سوددهی به سپرده‌ها
شورای پول و اعتبار به تازگی تصمیم گرفته تا دیگر به سپرده‌هایی که کمتر از یک ماه در نظام بانکی ماندگاری دارند، سودی ندهد، دلیل این امر هم، گرایش مردم به سمت سپرده‌های کوتاه‌مدت است.


تصمیم تازه شورای پول و اعتبار/ پایان پرداخت سود روزشمار
با مصوبه جدید شورای پول و اعتبار، از این پس بانک‌ها دیگر اجازه پرداخت سود روزشمار به سپرده‌های کوتاه‌مدت را ندارند.


سوداگران بازار ارزبه دنبال اجاره حساب دیگران/بانک مرکزی به هدف زد
پس از اقدام بانک مرکزی در ساماندهی تراکنش‌های بانکی،سودجویان بازار ارز به دنبال اجاره حساب بانکی دیگران هستند تا با اجاره حساب با هفته‌ای۵۰۰هزار تومان،گردش مالی خود را غیرقابل ردیابی کنند.


دلالان منتظر جهش‌های ارزی نباشند/ارز بودجه چطور رانت‌زا می‌شود؟
دبیر کانون صرافان با روایت روزهایی که غیبت بانک مرکزی منجر به تنش ارزی شد ، تاکید دارد که هرات و سلیمانیه نباید نرخ ارز تهران را تعیین کنند؛ او معتقد است جهشی برای نرخ ارز در راه نیست.


آغاز چانه زنی رییس کل بانک مرکزی با ترک ها
گسترش روابط بانکی ایران و ترکیه، در دیدار رئیس کل بانک مرکزی با همتای ترکیه ای خود مورد بررسی قرار می گیرد.سکان بازار ارز در دست صرافی‌های بانکی
اگرچه دلالان در کوچه پس‌کوچه‌های میدان فردوسی و به صورت نامحسوس تلاش دارند تا بخشی از معاملات بازار ارز را در مشت بگیرند اما سکان بازار ارز همچنان در دست صرافی‌های بانکی است.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو