۱۲ : ۳۲ 27 ربیع‌الاول 1439 / 16 December 2017 / ۱۳۹۶ شنبه ۲۵ آذر

ارایه بسته‌های رقابتی برای مشترکان کم‌مصرف اینترنت ثابت
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اینترنت پرسرعت مشترکان کم‌مصرف توضیح داد: هر چند امکان استفاده از سرویس‌های موبایل برای دسته‌ای از مشترکین که نیاز به سرعت بالا و حجم کم دارند، وجود دارد اما شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات ثابت ارائه بسته‌های رقابتی برای این گروه را آغاز کرده‌اند.


فروش بلیت پروازهای اربعین فقط با قیمت مصوب/برخورد شدید با متخلفان
در حالی اواسط ماه گذشته نرخ بلیت پروازهای عتبات عالیات در اربعین حسینی تعیین شد که دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از برگزاری جلسه‌ای در سازمان هواپیمایی کشوری برای فروش بلیت با قیمت مصوب و برخورد با متخلفان و جلوگیری از دلال‌بازی در این بخش خبر داد.


۵۰درصد سهام عدالت از مردم پس گرفته می‌شود
رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: اگر مشمولین مابقی سهام خود تا یک‌میلیون تومان را نپردازند، تنها به‌اندازه همان میزان کنونی سهام خود سود دریافت می‌کنند و باقی سهام پس از اتمام مهلت مقرر (پایان مهرماه) به مالکیت دولت خواهد رسید.


تمام خیر و شرهای تجمیع کارت‌ها
طرح تجمیع همه کارت‌ها در یک کارت علاوه بر اینکه یک طرح جذاب به نظر می‌رسد، به همان نسبت گران و هزینه‌بردار هم هست. کارت‌های هوشمند ملی که از سوی وزیر ارتباطات به عنوان بستر عملیاتی تجمیع کارتها پیشنهاد شده از تکنولوژی تراشه‌ای استفاده می‌کند و همین باعث می‌شود دستگاه‌های کارتخوان فعلی نتوانند کارت‌های جدید را خوانش کنند. برای استفاده گسترده از این کارت‌های تراشه‌دار باید دستگاه‌های پذیرنده زیادی تهیه شود. اینکه هزینه این عملیات گسترده را چه نهادی باید بر عهده بگیرد و بر روند انجام آن نظارت کند


نرخ خدمات پستی خارجی زمینی اعلام شد
شرکت ملی پست نرخ خدمات پستی خارجه زمینی را در انواع مرسولات و با تفکیک کشورها از گروه یک تا سه اعلام کرده است.


رشد ۷۰۰ درصدی قیمت زمین در دولتهای نهم و دهم!
در ۸ سال فعالیت دولتهای نهم و دهم قیمت مسکن ۵۰۰ درصد رشد کرد؛ حال آنکه در چهار سال دولت یازدهم افزایش قیمت مسکن ۱۰.۶ درصد بوده است.


نفس‌های آخر جاده‌های حومه‌ای تهران!
پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی دولت یازدهم برای محوریت یافتن ریل با عنوان اصلی‌ترین پایه حمل و نقل کشور باعث شده در طول چهار سال گذشته مقدمات قابل توجهی برای گسترش نفوذ قطار در زندگی مسافران به وجود بیاید و از این رو وزیر راه و شهرسازی امیدوار است در آینده نه چندان دور مسافران شهرهای حومه‌ای تهران قطار را برای رفت و آمد انتخاب کنند.


بانک های متخلف نقره داغ می‌شوند/پرداخت سود سهام عدالت از آبان
وزیر امور اقتصادی و دارایی با هشدار به بانک‌هایی که نرخ سود مصوب را رعایت نمی کنند، گفت: بانک‌هایی که اقدام به این کار کرده‌اند، باید مالیات بدهند، یکبار نقره‌داغ می‌شوند تا دفعه دیگر بفهمند که بخشنامه قابل اجراست.


تعیین تکلیف وام‌گیرندگان ارزی سال۹۱/بانک‌های متخلف نقره‌داغ می‌شوند
وزیر امور اقتصادی و دارایی از مذاکره برای تعیین تکلیف وام گیرندگان ارزی سال ۱۳۹۱ و شیوه تسویه حساب آن با بانک‌ها خبر داد و در ادامه تاکید کرد بانک‌هایی را که بالاتر از نرخ مقرر سود بدهند را نقره داغ می کنیم.


بررسی طرح تشکیل وزارت برنامه و بودجه کلید خورد + متن طرح
طرح تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارت برنامه و بودجه امروز در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح می شود.


یک کارشناس: تجمیع همه کارت‌ها امکان‌پذیر نیست
یک کارشناس بانکداری الکترونیکی با تشریح جزئیات امکان طرح تجمیع کارت‌ها، پیشنهاد کرد که در این طرح کارت‌های بانکی مستثنی شوند؛ چراکه سازوکارهای مالی مرتبط با منافع بانک‌ها بسیار پیچیده و متفاوت هستند.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو