۴ : ۵۷ 14 رجب 1440 / 21 March 2019 / ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ فروردين

فارسی، محبوب‌ترین زبان خاورمیانه در وب
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور با بیان این‌که در سال ۲۰۱۷، زبان فارسی به یازدهمین زبان پرکاربرد در وب رسیده، گفت: این رشد در حالی است که زبان فارسی در حال حاضر یک رتبه بالاتر از زبان ترکی و پنج رتبه بالاتر از زبان عربی قرار دارد و محبوب‌ترین زبان منطقه غرب آسیا و خاورمیانه در شبکه جهانی وب محسوب می‌شود.


ضریب هوشی ایرانیان چند است؟
برای به دست آوردن سن عقلی راه‌های زیادی وجود دارد و معمولا کارشناسان از تست‌های خاصی استفاده می‌کنند.


کمترین قبوض پرداختی تلفن ثابت متعلق به چه کسی است؟
قطعا مبلغ قبض دریافتی ماهانه هر مشترک به میزان مکالمه او منوط است و هر کسی بسته به نوع استفاده‌اش از تلفن ثابت مبلغی را پرداخت می‌کند.


پایان امسال نرخ تورم اعلام می‌شود
رییس مرکز آمار ایران با اشاره به دلایل اعلام نرخ تورم از سوی بانک مرکزی گفت: مرکز آمار نرخ تورم را تهیه و به صورت محرمانه برای مقامات می‌فرستد.


کلیه پلاک‌های نظامی و انتظامی کشور «ملی‌» می‌شود
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در مراسم رونمایی از پلاک ملی تشریفات، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بزودی کل پلاک‌های نظامی و انتظامی کشور «ملی‌» می‌شود.


محدودیت ‌های ترافیکی و ممنوعیت ‌های تردد در پایتخت
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی آخرین محدودیت‌های ترافیکی و ممنوعیت‌های تردد در پایتخت به مناسبت برگزاری شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها را اعلام کرد.


ازدواج و طلاق در تهران ممنوع!
روزنامه‌های صبح سه شنبه عناوین مهم خود را به موضوعات زیر اختصاص دادند.


28 میلیون کاربر اینترنت
مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران معتقد است که مهمترین بحث در سال‌های اخیر عدالت اجتماعی است و این که مردم امکان استفاده از ارتباطات مخابراتی را داشته باشند. هدف نهایی و اصلی و برنامه‌های این شرکت در همین راستا بوده و امروز عملکرد مخابرات برای مردم قابل لمس است.


ایجاد شهر اداری الکترونیک
معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی رییس جمهوری درباره ایجاد پایتخت اداری، با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای رفع مشکلات کارمندان منتقل شده، از تشکیل کارگروهی برای ایجاد شهر اداری الکترونیک خبر داد.


وضعیت اینترنت در ایام اجلاس غیرمتعهدها
وزیر ICT درباره وضعیت اینترنت کشور و این‌که آیا تمهیدات لازم اینترنتی برای برگزاری اجلاس سران غیرمتعهدها اندیشیده شده است، گفت: با وجود سروصداهای زیادی که وجود دارد، اینترنت کشور در وضعیت مناسبی قرار دارد؛ تمام پهنای باند مورد نیاز این اجلاس تامین و در اختیار آن‌ها قرار داده شده است.


کمکی متفاوت به زلزله‌زدگان آذربایجان
بعد از هر مصیبت و مرگی، زندگی ادامه پیدا می‌کند، امید کم‌کم پا می‌گیرد، خانه‌های ویران‌شده با هر خون جگری، دوباره ساخته می‌شوند و پیوند‌های تازه شکل می‌گیرند.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو