۰ : ۳۴ 5 شعبان 1439 / 21 April 2018 / ۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت

قیمت جهانی نفت افزایش یافت
انتشار گزارش هایی از کاهش میزان ذخایر نفت خام آمریکا و تداوم وجود ریسک اختلال در عرضه موجب شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد.


حاشیه‌های "نمکی" یک نشست خبری
درحالی که حاشیه‌های مطرح شده درباره افتتاح سد بزرگ گتوند در یکی دوماه اخیر فضای اطراف این پروژه را تحت تاثیر قرار داده، نشست خبری مربوط به آبگیری این پروژه که امروز بزرگزار شد نیز از این حاشیه‌ها در امان نبود.احتمال تعطیلی جایگاههای بنزین غیر استاندارد
یک مقام مسئول در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از پرداخت به طور متوسط سالانه بیش از 300 میلیارد تومان کارمزد به جایگاه های سوخت خبر داد و اعلام کرد: جایگاههای سوخت غیر استاندارد تعطیل می شوند.


نفت گران می‌شود
نماینده ایران در اوپک با تاکید بر اینکه یک میلیون بشکه نفت مازاد عربستان پاسخگوی نیاز بازار جهانی نفت نیست، از احتمال افزایش قیمت نفت خبر داد و گفت: حجم ذخیره سازی نفت خامهای تجاری جهان رو به افزایش است.


قهقهه عربها در مراسم امضای قرارداد گازی در ایران
خبرنگار "شانا" با پرسیدن غیر مرتبط ترین سوال در یکی از مهمترین و رسمی ترین نشست های خبری جهان، نام خود و رسانه خود را در کتاب گینس ثبت خواهد کرد.


اسامی وزرای پیشنهادی دولت به مجلس
عضو هیئت رئیسه مجلس از معرفی غضنفری، شیخ‌الاسلام، عباسی و رستم قاسمی برای تصدی 4 وزارتخانه به مجلس برای اخذ رای اعتماد از وکلای ملت خبر داد.


افزایش قیمت گاز در زمستان تکذیب شد
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به ثابت ماندن قیمت گاز طبیعی در سال جاری گفت: بیش از 80 درصد از مطالبات مشترکین شرکت ملی گاز پرداخت شده است.


گزینه‌های تصدی‌گری وزارت نفت از زبان یک نماینده مجلس
با وجود این که تا کنون به صورت غیر رسمی گزینه‌هایی برای معرفی وزیر نفت به مجلس شورای اسلامی اعلام شده است، اما درحال حاضر سه گزینه بیش از دیگران مطرح است. محمد علی آبادی، رستم قاسمی و پرویز فتاح.بدهی نفتی 30میلیارد دلاری چین به ایران
روزنامه فایننشیال تایمز گزارش داد: به دلیل اینکه تحریم‌های آمریکا مانع پرداخت دست کم 20 میلیارد دلار پول نفت ایران از سوی چین شده است، ایران و چین در حال مذاکره برای استفاده از یک نظام داد و ستد کالا برای مبادله نفت ایران با کالاها و خدمات چینی هستند.


ساخت پالایشگاه در کربلا
وزارت نفت عراق به منظور ساخت یک پالایشگاه نفت در کربلا قراردادی به ارزش 6.5 میلیارد دلار با شرکت پالایش نفت کربلا امضا کرد.


جزئیات قرارداد 10 میلیارد دلاری خط لوله گاز اسلامی
معاون وزیر نفت با اشاره به توافق با عراق، سوریه و ترکیه برای ترانزیت گاز ایران به اروپا جزئیات قرارداد 10 میلیارد دلاری خط لوله گاز اسلامی را تشریح کرد و گفت: این قرارداد گازی فردا در عسلویه امضا می شود.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو