۱۱ : ۲۷ 3 ذی‌القعده 1439 / 16 July 2018 / ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۵ تير

قطعی برق در کشور تا ۲ هفته آینده ادامه دارد
در حالی که مدیرعامل شرکت توانیر می گوید قطعی برق به علت گرمای هوا و افزایش مصرف تا ۲ هفته آینده در کشور ادامه خواهد داشت عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اصلی ترین مشکل در وضعیت کنونی برق کشور؛ ضعف مدیریت است.


افزایش قیمت گاز در زمستان تکذیب شد
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به ثابت ماندن قیمت گاز طبیعی در سال جاری گفت: بیش از 80 درصد از مطالبات مشترکین شرکت ملی گاز پرداخت شده است.


گزینه‌های تصدی‌گری وزارت نفت از زبان یک نماینده مجلس
با وجود این که تا کنون به صورت غیر رسمی گزینه‌هایی برای معرفی وزیر نفت به مجلس شورای اسلامی اعلام شده است، اما درحال حاضر سه گزینه بیش از دیگران مطرح است. محمد علی آبادی، رستم قاسمی و پرویز فتاح.بدهی نفتی 30میلیارد دلاری چین به ایران
روزنامه فایننشیال تایمز گزارش داد: به دلیل اینکه تحریم‌های آمریکا مانع پرداخت دست کم 20 میلیارد دلار پول نفت ایران از سوی چین شده است، ایران و چین در حال مذاکره برای استفاده از یک نظام داد و ستد کالا برای مبادله نفت ایران با کالاها و خدمات چینی هستند.


ساخت پالایشگاه در کربلا
وزارت نفت عراق به منظور ساخت یک پالایشگاه نفت در کربلا قراردادی به ارزش 6.5 میلیارد دلار با شرکت پالایش نفت کربلا امضا کرد.


جزئیات قرارداد 10 میلیارد دلاری خط لوله گاز اسلامی
معاون وزیر نفت با اشاره به توافق با عراق، سوریه و ترکیه برای ترانزیت گاز ایران به اروپا جزئیات قرارداد 10 میلیارد دلاری خط لوله گاز اسلامی را تشریح کرد و گفت: این قرارداد گازی فردا در عسلویه امضا می شود.

هدایت خبر داد:
تولید نسل جدید خودروهای پایه گازسوز
معاون وزیر صنایع و معادن از کاهش حدود 1.5 میلیون بشکه‌ای تولید نفت ایران در برنامه پنجم توسعه و تولید نسل جدید خودروهای پایه گازسوز کشور در سالجاری خبر داد و گفت: در شرایط فعلی به طور متوسط سالانه 250 تا 300 هزار بشکه به طور طبیعی از تولید نفت ایران کاسته می‌شود.


نیروگاه پارس 2 هم ساخته می‌شود
قرارداد طرح ساخت نیروگاه پارس 2 به منظور تامین برق هشت فاز جدید پارس جنوبی به زودی با شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (مپنا) امضا می‌شود.سهمیه اضافی سوخت تاکسیران‌ها‌ واریز شد
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از واریز سهمیه اضافی سوخت تاکسیران‌ها‌ خبر داد.


تولید نفت اوپک به 29.57 میلیون بشکه در روز رسید
تازه ترین گزارش نشریه پلاتز نشان می دهد میزان تولید نفت 12 کشور عضو اوپک طی ماه ژوئن به بیش از 29.57 میلیون بشکه در روز رسید که نیم میلیون بشکه از ماه قبل بیشتر است.


سوآپ نفت همچنان متوقف است
معاون برنامه ریزی وزیر نفت سوآپی که در حال حاضر در ایران انجام می شود را به منظور تامین خوراک برخی از پالایشگاه های نفتی دانست و گفت: به شرکت ملی نفت ایران اعلام شده تا شرایط سوآپ نفت را بررسی و گزارش را به مقام عالی وزارت اعلام کند.
IKD-Co
govah
ايساكو
شرکت پارس خودرو