۶ : ۵۱ 21 ذی‌القعده 1440 / 24 July 2019 / ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲ مرداد

جزئیات نحوه حذف قبوض کاغذی برق
وزارت نیرو عزم خود را برای حذف قبوض کاغذی جزم کرده و طبق طرحی که برای این منظور در نظر گرفته شده است، مشترکان برق سراسر کشور از ابتدای مهرماه قبض کاغذی دریافت نخواهند کرد.


تاخیر در بزرگ‌ترین پروژه ال.پی.جی کشور
کشور رقیب ایران در میدان گازی پارس جنوبی، اکنون ال.پی.جی رابه یکی از مهم‌ترین منابع درآمدزایی خود تبدیل کرده است، اما با این حال هم‌چنان ما در دستیابی و بهره‌گیری از این تکنولوژی توفیق چندانی نداشته و پروژه‌های بزرگی که در این زمینه طراحی شده با تاخیر در بهره‌برداری مواجه‌اند.ایران صاحب پترو پالایشگاه می‌شود
یک مقام مسئول در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از راه اندازی نخستین واحد پتروپالایشگاه نفت ایران تا اواسط سال آینده خبر داد و گفت: به زودی تولید بنزین هواپیما در پالایشگاه نفت آبادان آغاز می‌شود.


بهای نفت کاهش یافت
هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز برای تحویل در ماه ژانویه با 49 سنت کاهش 108دلار و 51 سنت داد و ستد شد.


فرصت‌سوزی سالانه ۵۰ میلیارد دلاری
درشرایطی درآمد ایران از محل فروش نفت خام در سالجاری حدود 90 میلیارد دلار تخمین زده می شود که بررسی های حکایت از این نکته دارد که عدم النفع برداشت ایران از میادین نفتی مشترک سالانه چیزی حدود 50 میلیارد دلار برآورد می شود.


صادرات بنزین از فروردین91
در حال حاضر مصرف بنزین با تولید آن برابر است، اما تا پایان امسال تولید بنزین از مصرف پیش خواهد افتاد و این گونه قادر خواهیم بود که دوباره صادرات بنزین را از سر گیریم.


نخستین واحد پایلوت جی.تی.ال ایران رونمایی شد
اولین واحد پایلوت جی.تی.ال ایران صبح امروز با حضور وزرای نفت و صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی عباس آباد رونمایی شد.


آغاز پیش فروش نفت به مردم تا 20 روز آینده
وزیر نفت از آغاز پیش فروش نفت به مردم تا 20 روز آینده خبر داد و اعلام کرد: وزارت نفت به منظور حمایت بیشتر از ساخت داخلی تجهیزات، تاسیس صندوق حمایت از سازندگان داخلی را در دستور کار دارد.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو