۴ : ۵۵ 4 ربیع‌الثانی 1440 / 13 December 2018 / ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ آذر

اجرای مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان منجر به صرفه جویی ۵۰درصدی می‌شود
یک کارشناس انرژی گفت: اجرای مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان، در ساخت‌وسازها که هزینه ای بین ۲ تا ۵ درصد هزینه های ساخت را در بر می گیرد، منجر به کاهش ۳۰ تا ۵۰ درصدی مصرف انرژی می شود.


کره‌یی‌ها نیامدند؛ ایرانی‌ها دست به کار شدند
کره شمالی حدود یک سال و نیم پیش برای توسعه میدان نفتی ماهشهر تفاهم نامه سرمایه گذاری را امضا کرد، اما بعد از امضای این تفاهم نامه مذاکرات برای نهایی شدن قرارداد توسعه میدان به دلایل نامشخص از سوی دولت پیونگ یانگ با وقفه مواجه شده است.

اعتراف وزیر نفت:
در پارس جنوبی از قطر عقبیم
وزیر نفت درحالی "افزایش برداشت از میادین مشترک" را اولویت‌ کاری خود در این وزارتخانه قرار داد که در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود اعلام کرده که هنوز در پارس جنوبی از قطر عقب هستیم.


جایگاه بدون بخار بنزین در ایران راه‌اندازی شد
نخستین جایگاه سوخت مجهز به تجهیزات جمع‌آوری کننده بخارات بنزین در استان البرز راه‌اندازی شد.


بنزین «یورو 5» فاز به فاز می آید
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرد که با راه اندازی طرح های جدید در پالایشگاه های کشور، بنزین سوخت «یورو 5» بتدریج در سبد سوخت کشور قرار می گیرد.


3سال دیگر به قطر می‌رسیم
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از اختصاص یک میلیارد دلار به این منطقه خبر داد و گفت: با توجه‌های ویژه صورت گرفته احتمالا تا سه سال دیگر میزان برداشت ما از پارس جنوبی با قطر مساوی شده و حتی ممکن است ما در برداشت از این کشور پیشی بگیریم.

IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو