۲۳ : ۱۰ 12 محرم 1440 / 23 September 2018 / ۱۳۹۷ يکشنبه ۱ مهر

بساط دلالی محصولات پتروشیمی برچیده می‌شود/بازار به تعادل می‌رسد
مشاور مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی گفت:با آزادسازی سقف رقابتی محصولات پتروشیمی در بورس کالا، شاهد منطقی شدن تقاضا و در نتیجه ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا خواهیم بود.


نفت خام در بورس کالا باز هم معامله نشد
دومین محموله نفت خام که ساعت11 و نیم امروز در تالار کیش بورس کالا عرضه شد بدون معامله ماند.قیمت نفت کاهش یافت
به دنبال کاهش رشد اقتصادی آمریکا و افزایش نگرانیهای بین المللی نسبت به وضعیت اقتصادی این کشور قیمت نفت به کمترین رقم در یک ماه اخیر رسید.

مذاکرات ادامه دارد
مشکلات نفتی ایران و هند هنوز حل نشده است
در حالی روز گذشته برخی منابع خبری از حل شدن مشکل پرداخت پول نفت ایران از سوی هند خبر دادند که سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه مذاکرات مسئولان نفتی و بانکی ایران و هند ادامه دارد، از عدم حل مشکل تا امروز خبر داد.


عربستان باز هم تخلف کرد
در حالی که اعضای اوپک در نشست قبلی خود مقرر کرده بودند که سقف تولید نفت این سازمان تغییر نکند، آخرین گزارش‌های حاکی از افزایش تولید بیش از سهمیه عربستان و همچنین کاهش تولید نفت ایران است.


احتمال بروز خشکسالی‌ و سیلاب‌های شدید
درحالی بارش های جوی به صورت برف در 10 سال اخیر نزدیک به پنج درصد کاهش داشته است که این مساله هشدار برای خشکسالی‌ و سیلاب‌های شدید را موجب می‌شود.آخرین وضعیت جذب نیرو در وزارت نفت
معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت گفت: از 115 هزار شرکت‌کننده در آزمون حدود 16 هزار نفر نیروی شرکتی بوده که از این تعداد حدود پنج هزار و 500 نفر قبول خواهند شد.


آغاز توسعه میدان مشترک نفتی ایران - کویت
یک مقام مسئول در شرکت ملی نفت با تشریح جزئیات طرح توسعه میادین مشترک نفت و گاز ایران در خلیج فارس از برنامه ریزی برای تولید 19 هزار بشکه نفت از میدان مشترک با کویت خبر داد.


خط لوله گاز ایران به ترکیه بازسازی شد
مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران از رفع آسیب و راه اندازی مجدد خطوط لوله بازرگان در پی وقوع حادثه انفجار در این منطقه خبر داد.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو