۷ : ۴۱ 21 ذی‌القعده 1440 / 24 July 2019 / ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲ مرداد
رئیس اتحادیه دارندگان کافه قنادی تهران:
اپلیکیشن‌های فروش کیک به قوانین صنفی توجهی ندارند
رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران گفت: فروشگاه‌های مجازی عرضه کیک و شیرینی استعلامی در زمینه شرایط صنفی واحدهای خود نگرفته‌اند.


حق العمل چندصد میلیاردی دلالان صادرات
سرپرست سازمان توسعه تجارت از آمار عجیب حق العمل دلالی دارندگان کارت‌های بازرگانی جدید برای صادرات کالا خبر داد.


برای تیوولی فروخته شده دوباره پول می‌خواهند!
برخی مشتریان رامک‌خودرو مدعی‌اند که این شرکت می‌خواهد برای تحویل خودروهایی که با شرایط قیمت قطعی فروخته و دعوتنامه آن‌ها صادر شده و خریداران تکمیل وجه کرده‌اند، مجددا پول دریافت کند.


بلاتکلیفی صنعت موتورسیکلت
عضو هیئت مدیره انجمن صنعت موتورسیکلت ایران اظهار کرد: صنعت موتورسیکلت از سال ۹۵ افت تولید ۸۰ درصدی داشته است. امروزه در مشکل آلایندگی‌ها، بخش عمده واقعیت‌های آن اعلام نمی‌شود.


صادرات آبنبات با شکر یارانه‌ای!
سرپرست سازمان توسعه تجارت با اشاره به صادرات ١٢ میلیون دلار آبنبات از کشور در شرایط ممنوعیت صادرات شکر گفت: صادرات این اقلام نوعا صادرات نیست و برای توقف آن باید سیاست های ارزی اصلاح شود.


۱۰هزار خودروی ناقص تکمیل و تحویل مشتریان شد
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تکمیل و تحویل ده هزار خودروی ناقص کف کارخانه خودروسازان به مشتریان خبر داد و گفت: از این پس، هیچ خودروی ناقصی در خطوط کارخانجات تولید نخواهد شد.


قیمت سیب زمینی در بازار به مرز ۱۰ هزار تومان رسید
در هفته‌های اخیر نه تنها قیمت سیب‌زمینی به طور غیرقابل قبول و بی‌ضابطه‌ای افزایش یافته بلکه از ترفندهای جدیدی برای گران‌فروشی و سودجویی‌ استفاده می‌شود.

واکنش سرپرست سازمان توسعه تجارت به سواستفاده‌کنندگان از ارز یارانه‌ای؛
صادرکنندگان متخلف به مراجع قضایی پاسخگو باشند
به دنبال افشای موضوع صادرات ۱۲۰ میلیون دلار آب نبات از کشور که با استفاده از شکر تامین شده با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی تولید شده‌اند که در حکم صادرات محصولات یارانه‌ای داخلی بوده و ممنوع است، سرپرست سازمان توسعه تجارت در این زمینه توضیحاتی ارائه کرد.


واکنش تند وزارت صمت به نقش دستگاهها در رسوب کالا
بر این اساس اخیرا وزارت صنعت در حالی طی یک مکاتبه با رئیس کل گمرک عوامل رسوب کالا در بنادر را تشریح کرده که پیش از این مدیران گمرک دلیل (کالای موجود) یا رسوب 45 هزار کانتینر کالاها را به خاطر عدم صدور مجوز ثبت سفارش عنوان کرده‌ بودند.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات خبر داد:
مبارزه با ملخ صحرایی ۱۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار گرفت
در هفته‌ای که گذشت ۱۰ میلیارد تومان دیگر برای مبارزه با ملخ صحرایی مهاجم اختصاص یافت و در حال حاضر مشکلی از نظر بودجه یا تأمین انواع سم از منابع داخلی یا خارجی نداریم.

رئیس انجمن تایر:
احتکار لاستیک خودرو در انبارها
برخی از تجار برای ایجاد تشنج، کمبودهای بازار را بسیار بالاتر از کمبود واقعی بازار اعلام می‌کنند، اما با وجود کاهش تعرفه واردات و اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به این صنعت قیمت‌ها کاهش نیافته که نشان می‌دهد عده‌ای کالا را در انبارها احتکار کرده‌اند.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو