۴ : ۳۴ 14 رجب 1440 / 21 March 2019 / ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ فروردين

فروش سهام بانک های نظامی از 18 فروردین آغاز می شود
تهران- ایرنا- واگذاری سهام بانک های انصار، قوامین، موسسه اعتباری کوثر و مهر اقتصاد از 18 فروردین ماه 98 آغاز می شود و اشخاص حقیقی و حقوقی غیروابسته به نیروهای مسلح می توانند نسبت به واگذاری سهام خود اقدام کنند.


کارنامه9ماهه بورس تهران
کارنامه عملکرد بورس تهران در 9 ماهه امسال نشان می‌دهد که در این ماه علاوه بر ثبت افت و خیزهای سنگین بورس، شاخص و ارزش کل بازار سرمایه کاهش یافت و اشخاص حقیقی113میلیارد تومان از سهام خود را فروختند.لحظه‌شماری برای واگذاری 39 شرکت نفتی
شمارش معکوس برای واگذاری سهام 39 شرکت نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه نفت به بخش غیر دولتی در حالی آغاز شده است که مجلس شورای اسلامی چهار چالش اجرای اصل 44 در صنعت نفت کشور را تشریح کرده است.


پیش‌بینی سود و زیان صنایع بورسی
پیش بینی سود و زیان 330 شرکت حاضر دربورس نشان می دهد که صنایع بورسی در آذر ماه 176 هزار و 228 میلیارد ریال سود و زیان پیش بینی کردند که این میزان نسبت به آبان ماه 8 هزار و 931 میلیارد ریال افزایش یافته است.اثرات رکود بورس بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری

صندوق‌های سرمایه‌گذاری، هفته پایانی آذرماه را همچون کل فصل پاییز با روندی منفی پشت سر گذاشت و به این ترتیب، سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای و کم تجربه که به سمت این صندوق تشویق می شدند، در حال حاضر با بازدهی منفی آنها دست و پنجه نرم می کنند.


دو خبر خوش برای اهالی بازار سرمایه
علی صالح آبادی درمورد نگرانی اهالی بازار از حذف نام پست بانک از فهرست واگذاری ها گفت: سودآوری پست بانک با وجود افزایش دفاتر در کشور رشد یافته و سود این شرکت با سرمایه 56 میلیارد تومان در سال گذشته به رقم 20 میلیارد تومان رسیده است.

در معاملات امروز
سامانه بورس قطع شد
در آغاز معاملات امروز بورس تهران، سامانه معاملات قفل شد و بازار مدتی با قفل شدن سامانه معاملات و قطع سراسری آن روبرو شد.


ادعای رییس انجمن حسابداری:
بورس در نبود حسابداری قمارخانه است!
رییس هیات‌مدیره انجمن حسابداری ایران ، در پنجمین سمینار ملی و اولین کنفرانس بین‌المللی مدیریت مالی و سرمایه‌گذاری، به بحث و بررسی نقش حسابداری در بازار اوراق بهادار پرداخت و اعلام کرد: بورس در نبود حسابداری وجود نخواهد داشت و به قمارخانه تبدیل می‌شود.توقف ورود شرکت‌های دولتی به بورس
نام پالایشگاه تبریز به عنوان آخرین واگذاری شرکت‌های اصل 44 در آبان‌ماه 1389 در کارنامه سازمان خصوصی‌سازی ثبت شد و ادامه‌ روند واگذاری شرکت‌های اصل44 را پس از یکسال با ابهام مواجه کرد.

برای مهار قیمت سکه
معامله نقدی سکه به بورس کالا هم کشیده شد
مدیرعامل بورس کالای ایران اعلام کرد: طی جلسه ای در هفته گذشته مقرر شد که بانک مرکزی علاوه بر عرضه سکه طلا در معاملات آتی بورس کالای ایران،‌ بخشی از معاملات نقدی سکه را نیز به این بورس منتقل کند.


بورس تهران دوباره سرما خورد
با وجود رشد حجم و ارزش معاملات بورس تهران در نتیجه دادستدهای امروز، شاخص کل 27 واحد افت کرد و به رقم 24 هزار و 590 واحد رسید.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو