مطالب حوزه بورس

۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۳ : ۲۹

بانک سپه تمام سهام خود در شرکت سرمایه گذاری امید را به مزایده گذاشت

مدیرعامل بانک سپه گفت: این بانک در راستای اجرای تاکیدات مقام معظم رهبری و سیاستهای دولت مبنی بر خروج از بنگاه داری تمامی سهام خود در شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید را از طریق مزایده در بورس اوراق بهادار تهران واگذار می کند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۲ : ۲۷

تکلیف واگذاری پرسپولیس و استقلال در مجلس مشخص شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تکلیف واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را مشخص کردند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۳ : ۳۲

سقوط شاخص بورس به ارتفاع ۱۵۶ هزار واحد

شاخص بورس در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۹۵۸ واحد افت و به ارتفاع ۱۵۶ هزار واحد سقوط کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۲ : ۵۲

عرضه یک میلیون بشکه میعانات گازی صادراتی در بورس انرژی از امروز

با هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت ملی نفت از امروز عرضه یک میلیون بشکه میعانات گازی صادراتی در بورس انرژی آغاز می‌شود.
۱۳۹۷/۱۱/۲۰ - ۱۳ : ۲۹

افت ۱۷۵۹ واحدی شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت

شاخص بورس در هفته ای که گذشت با ۱۷۵۹ واحد کاهش، معادل یک درصد افت کرد و به رقم ۱۵۸۵۳۵ واحد رسید.
۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۳ : ۳۷

بورس ریخت!

در معاملات امروز بورس و فرابورس ایران حجم عرضه‌ها بر تقاضا در گروه‌های مختلف چنان پیشی گرفت که قیمت‌ها با اصلاحی شدید مواجه شدند. بسیاری از تحلیلگران بازار سرمایه معتقدند "نبود نقدینگی و ابهام از آینده از جمله دلایل کاهش قیمت‌ها در این روزهاست".
۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۴ : ۱۰

روند کاهشی قیمت ها در بورس ادامه دار شد

امروز درحالی قیمت سهم‌های بانکی در بازار سرمایه با کاهش رو به رو شد که در روز گذشته این سهم ها سعی کردند نماگرهای بورس را با افزایش رو به رو کنند؛ در عین حال بسیاری از شرکت های کوچک سیمانی و قندی مدتی است که در رشد پیشتازی می کنند.
۱۳۹۷/۱۱/۷ - ۱۱ : ۱۵

حذف سود روزشمار بانکی به نفع بورس شد

مدیرعامل بورس تهران گفت: با حذف سودهای روزشمار سرمایه های مردم بیشتر به سمت بازار سرمایه سوق داده و اثر آن در تولید دیده می شود.
۱۳۹۷/۱۱/۳ - ۱۰ : ۲۵

خروج قیر از بورس پای رانتخواران را به این بازار باز می‌کند

وزیر کار در اقدامی عجیب، طی نامه‌ای رسمی به وزیر نفت خواستار تعلیق الزام عرضه محصولات قیر همچون وکیوم باتوم در بورس کالا شده و ادعا کرده الزام تولیدکنندگان قیر در رینگ صادراتی بورس کالا باعث توقف صادرات این محصول در ۶ ماه گذشته شده است.
۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۳ : ۱۱

خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس به تعویق افتاد؟

پوری حسینی در حالی وعده خصوصی‌سازی سرخابی‌ها تا پایان سال را داده که وزیر اقتصاد با عدم تشکیل جلسه هیئت واگذاری، قصد برکناری وی را از ریاست سازمان خصوصی‌سازی دارد و از سوی دیگر کمیسیون تلفیق مجلس واگذاری آنها را به سال بعد موکول کرده است.
۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۵ : ۴۱

گران شدن خودرو بازار سهام‌شان را هم تکان داد

امروز نمادهای پتروشیمی و پالایشی در کنار تعدادی از نمادهای خودرویی و فلزی بیشترین تاثیر را روی نوسانات شاخص‌های بورس داشتند. گران شدن رسمی قیمت خودروها یکی از دلایل افزایش قیمت سهم‌های این گروه است.

۱۳۹۷/۱۰/۳ - ۱۶ : ۳۰

افزایش قیمت‌ در بورس ادامه‌دار شد

در ادامه رشد قیمت‌ها در بورس و فرابورس ایران امروز نیز بیشتر سهم‌ها با رشد آرام قیمت‌ها مواجه بودند و بانکی‌ها برای بار دیگر با صف خرید مواجه شدند. در عین حال در گروه فلزات اساسی و تعدادی از نمادهای پالایش پتروشیمی سهم‌ها روی نماگر اصلی بازار تاثیر بسزایی داشتند.
۱۳۹۷/۱۰/۲ - ۱۹ : ۱۶

تخلفات سازمان خصوصی‌سازی خارج از نوبت در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود

عضو هیئت رئیسه مجلس از ارائه نامه‌ای با امضای ۵۵ نفر از نمایندگان ملت به هیئت رئیسه برای بررسی خارج از نوبت طرح نظارت مجلس بر امور نمایندگان در صحن علنی پارلمان خبرداد.
۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۱۸ : ۲

بورس با افت قیمت پاییز را تمام کرد

امروز معامله‌گران بازار سرمایه شاهد کاهش قیمت در سهم‌های فلزی و معدنی بودند، اما بانکی‌ها در حرکتی متفاوت به افزایش شاخص‌های بازار کمک کردند.
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۱۱ : ۳

اعتراف سازمان خصوصی‌سازی به تخلف در واگذاری آلومینیوم المهدی

نماینده مردم بندرعباس در مجلس گفت: سازمان خصوصی‌سازی با فشار دستگاه‌های نظارتی و نمایندگان مجبور شد بپذیرد که خریدار آلومینیوم المهدی و هرمزال تخلفاتی داشته و حق و حقوق دولت را پرداخت نکرده است و قرارداد را فسخ کرد.
۱۳۹۷/۹/۲۶ - ۱۳ : ۵۵

بورس همچنان در سراشیبی کاهش قیمت

روز گذشته معدنی‌ها و فلزی‌ها به کاهش شاخص‌های بازار سهام دامن زدند و امروز نیز این روند ادامه پیدا کرد و این دو گروه بازهم از تاثیرگذارترین گروه‌ها در نوسانات دماسنج بازار بودند.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۷ : ۲۶

ادامه ریزش قیمت در بورس و فرابورس

امروز سهام شرکت‌های فلزی در کنار گروه‌ بانک و موسسات اعتباری بیشترین تاثیر را روی شاخص‌های بازار سرمایه داشتند و از مجموع ارزش معاملات بورس و فرابورس ایران کاستند.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۲ : ۸

رشد ۷۳ درصدی شاخص بورس در سال جاری

شاخص بورس از ابتدای امسال با ۷۳.۳ درصد افزایش همراه بوده است.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۲ : ۱۲

احتمال کاهش قیمت پایه خصوصی‌سازی سرخابی‌ها/ بدهی‌ بر عهده خریدار

رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به این که ممکن است قیمت اعلامی جدید برای سرخابی‌ها از قیمت ۲۹۰ میلیارد تومان قبلی بیشتر و یا کمتر باشد، گفت: در واگذاری جدید بدهی‌ها بر عهده خریدار خواهد بود.
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۷ : ۲۸

قیمت‌ها در بورس کاهشی شد

معامله‌گران بازار سهام امروز شاهد افت آرام قیمت سهم‌ها بودند. مقدار عرضه‌ها نسبت به روز گذشته کمتر بود و در نهایت شاخص کل حدود ۶۰۲ واحد کاهش یافت.