۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۱۰ : ۴۰

بانکها در زلزله زده کرمانشاه چه کار کردند؟

بانکها در زلزله زده کرمانشاه چه کار کردند؟

کارآمدنیوز : به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد هادی ایازی در مراسم امضای قرارداد مشارکت ساخت مرکز بازپروری مبتلایان به اعتیاد با بانک قرض الحسنه مهر ایران اظهار داشت: در چارچوب اجتماعی شدن نظام سلامت، به دنبال استفاده از ظرفیت های مردمی و بنگاه های اقتصادی هستیم.

وی با اشاره به نشست مدیران عامل بانک ها با وزیر بهداشت گفت: براساس گزارشی که در این جلسه ارایه شد، با وجود پیشرفت های پزشکی، هنوز در زمینه زیرساخت های پزشکی از جمله تخت های بیمارستانی با کمبود روبرو هستیم.

ایازی با تاکید بر اینکه کمبود تخت در حوزه بیماران روانی و سوانح و سوختگی نمود بیشتری دارد، تصریح کرد: در توافق با بانک قرض الحسنه مهر ایران، قرار است یک مرکز بازپروری مبتلایان به اعتیاد در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی ایران ساخته شود.

معاون وزیر بهداشت ضمن اشاره به خدمات بانکها در مناطق زلزله زده گفت: بانک مهر ایران ساخت سه مرکز بهداشتی در کرمانشاه را پذیرفته است، همچنین بانک آینده نیز بناست چند خانه بهداشت تاسیس کند. ضمن انکه بانکها مسوولیت ساخت یک بیمارستان خصوصی را برعهده گرفته اند.

وی این حرکت ها را امیدوار کننده دانست و افزود: بنگاه های اجتماعی ورود کرده اند و بخشی از نیازهای دستگاه های خدمات رسان را پوشش می دهند.

معاون وزیر بهداشت گفت: بنگاه های اقتصادی در دنیا به موازات پرداخت مالیات، به دنبال اجرای مسئولیت های اجتماعی خود هستند؛در ایران نیز شرکت های داخلی و بنگاه های اقتصادی این رویکرد را برگزیده اند.

وی با بیان اینکه 27 درصد خون کشور در تهران مصرف می شود با اینکه 17 درصد آن از تهران تامین می شود، گفت: یکی از دلایل عمده این کاستی این بود که مراکز دریافت خون نداشتیم اما با یک مشارکت سه جانبه میان شهرداری، بانک صنعت و معدن و مجمع خیرین پنج مرکز انتقال خون ساخته و مشکل حل شد.

وی ابراز امیدواری کرد که بنگاه های اقتصادی اهتمام بیشتری داشته باشند زیرا مردم نیز همین مطالبه را دارند که بخشی از هزینه های تبلیغاتی بنگاه ها صرف امور خیریه و خدماتی شود.

به گزارش تسنیم، مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز در این نشست اظهار داشت: این بانک از سال گذشته سعی کرده در حوزه مسئولیت های اجتماعی ورود جدی تری داشته باشد و 50 درصد هزینه های تبلیغاتی خود را به امور خیریه و عام المنفعه اختصاص داده است.

وی حوزه های محیط زیست، بهداشت و درمان، توانمندسازی آموزشی و گسترش عدالت تحصیلی را از اموری برشمرد که بانک به آن ورود کرده است.
اکبری یادآور شد: در زلزله کرمانشاه این بانک ساخت یک مدرسه 9 کلاسه را تقبل کرده است.

در این آیین قرارداد مشارکت در ساخت مرکز بازپروری مبتلایان به اعتیاد به امضا رسید و بانک قرض الحسنه مهر ایران متعهد شد ظرف 2 سال این مرکز را بسازد و تحویل دانشگاه علوم پزشکی ایران قرار دهد.