۱۳۹۷/۲/۱۵ - ۱۳ : ۳۲

"سکه" صعود کرد

"سکه" صعود کرد

کارآمدنیوز : به گزارش ایسنا، در هفته گذشته بازار سکه با روند افزایش قیمت همراه شد. در حالی‌که قیمت سکه در هفته ‌های اخیر با ثبات و حتی کاهش قیمت همراه شده بود، بار دیگر به شیب صعودی بازگشت.

در شروع هفته گذشته سکه تمام یک میلیون و 805 هزار تومان فروخته شد، یک روز بعد با جهش قیمت به یک میلیون و 850 هزار تومان رسید تا ظرف یک روز 45 هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده باشد.

با نزدیک شدن به اواخر هفته، حرکت افزایشی قیمت سکه تندتر شد. در روز یازدهم اردیبهشت سکه تمام از یک میلیون و 900 هزار تومان عبور کرد. آخرین باری که قیمت سکه به این رقم رسیده بود روزهای بعد از تعطیلات نوروز بود که به دنبال افزایش قیمت دلار، قیمت سکه در آستانه دو میلیون تومان رسیده بود.

در آخرین روز هفته گذشته سکه تمام به یک میلیون و 965 هزار تومان رسید تا در مجموع قیمت این نوع سکه در کمتر از یک هفته 160 هزار تومان شامل افزایش قیمت شده باشد.

در هفته گذشته قیمت هر اونس طلا در بازار جهانی با افزایش قیمت روبرو شد و به 1314 دلار رسید. از سوی دیگر دلار در بازار غیر رسمی بیش از 6000 تومان معامله شد که به نظر می‌رسد که این دو عامل در صعودی شدن قیمت سکه تاثیرگذار بوده است.

در همین بازه زمانی نیمه سکه از 895 هزار تومان به 963 هزار تومان رسید و 68 هزار تومان با افزایش قیمت مواجه شد. همچنین در این فاصله زمانی ربع سکه از 546 هزار تومان به 574 هزار تومان رسید افزایش 28 هزار تومانی داشت.