۱۳۹۷/۲/۲۰ - ۱۴ : ۲۰

از بازار گوشت چه خبر؟

از بازار گوشت چه خبر؟

کارآمدنیوز : بر اساس گزارش میدانی ایسنا، بازار گوشت قرمز در ایام نوروز با افزایش تقاضا همراه شد و این افزایش تقاضا بهانه‌ای شد برای افزایش قیمت برخی اقلام این محصول. به گفته برخی فروشندگان قیمت انواع گوشت قرمز با افزایش همراه شده که این افزایش قیمت تقریبا از نیمه اسفند سال گذشته آغاز شده است.

گوشت قرمز در سال گذشته هم در مقاطعی نوسان قیمت داشت؛ افزایش قیمتی که مورد تایید مسئولان ذی ربط هم نبود اما عملا در بازار با قیمت بالاتر از سقف تعیین شده عرضه می‌شد.

در حال حاضر بررسی‌ها از بازار مواد پروتئینی نشان می‌دهد گوشت استیکی یکی از اقلام گوشت قرمز است که کیلویی 60 هزار تومان فروخته می شود. همچنین ماهیچه گوساله کیلویی 50 هزار تومان قیمت دارد و هر کیلوگرم راسته گوساله 52 هزار تومان فروخته می‌شود.

فیله پاک کرده گوساله نیز گران‌ترین نوع گوشت قرمز است که کیلویی 62 هزار تومان فروخته می‌شود. گوشت مخلوط گوساله نیز با حدود 2000 تومان افزایش قیمت کیلویی 42 هزار تومان در اختیار مصرف‌کننده قرار می گیرد و ران گوساله نیز کیلویی 45 هزار تومان است.

گوشت گوسفندی نیز افزایش قیمت را تجربه می‌کند. در ااین بخش شقه با گردن گوسفندی به طور متوسط کیلویی 44 هزار و 800 تومان فروخته می‌شود که فروشندگان مدعی هستند دام زنده با افزایش قیمت همراه شده که به تبع آن گوشت نیز تغییر قیمت دارد.

در میان محصولات پروتئینی دامی، جگر سیاه گوسفندی کیلویی 62 هزار تومان قیمت دارد که تقریبا 3000 تومان افزایش قیمت داشته است. همچنین هر دست کله پاچه هم 55 هزار تومان فروخته می شود.

 

انواع گوشت قیمت (هر کیلوگرم)
مخلوط گوساله 42 هزار تومان
ران گوساله 45 هزار تومان
راسته گوساله 52 هزار تومان
ماهیچه گوساله 50 هزار تومان
گوشت استیکی 60 هزار تومان
مغز ران گوساله 47 هزار تومان
شقه با گردن گوسفندی 44 هزار و 800 تومان
سردست گوسفندی 46 هزار تومان
ران گوسفندی 44 هزار تومان
جگر سیاه گوسفندی 62 هزار تومان
کله پاچه 55 هزار تومان
دنبه 15 هزار تومان
راسته بی استخوان گوسفندی 43 هزار تومان
گردن گوساله 36 هزار تومان
چرخ کرده گوساله 35 هزار تومان
کف دست با ماهیچه گوسفند 44 هزار تومان
فیله پاک کرده گوساله 62 هزار تومان