آخرين مطالب

۱۳۹۷/۱۰/۷ - ۱۴ : ۵۵

گریز از خام‌فروشی طلای سیاه/نگاه خاورمیانه به توسعه پالایشگاه‌‎ها

طبق بررسی آژانس بین المللی انرژی با توجه به کاهش قیمت نفت ، تولیدکنندگان نفت برای تنوع منابع درآمدی خود باید صنایع پایین دستی را توسعه دهند.
۱۳۹۷/۱۰/۷ - ۱۴ : ۵۰

داستان این کارگران نقطه پایان ندارد...

داستان کارگران فصلی هیچ وقت تمام نمی‌شود؛ آنجا که شرایط سخت و طاقت‌فرسای زندگی و بیکاری‌های مداوم، امانشان را بریده و دغدغه‌هایشان را نقطه پایانی نیست.
۱۳۹۷/۱۰/۷ - ۱۴ : ۴۶

آش نخورده و دهان سوخته!

دبیر کانون بانک‌ها و موسسات بانکی خصوصی هشدار داد که صاحبان حساب از قراردادن کارت بانکی یا دسته‌چک‌های خود در اختیار سایر افراد خودداری کنند.
۱۳۹۷/۱۰/۷ - ۱۴ : ۴۳

منطقه یک ۲۲ میلیون!

میانگین قیمت مسکن در تهران در آذرماه امسال ۹ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۹۱.۸ درصد افزایش یافته است.
۱۳۹۷/۱۰/۷ - ۱۴ : ۳۹

واکنش همتی به افزایش اخیر قیمت ارز

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به سوءاستفاده برخی فرصت‌جویان از افزایش تقاضای ارز در روزهای اخیر، به این موضوع واکنش نشان داد.
۱۳۹۷/۱۰/۶ - ۱۶ : ۱۰

بررسی ارقام کلان بودجه۹۸ نسبت به لایحه ۹۷/منابع شرکتهای دولتی ۵۶ درصد رشد کرد

درحالی منابع شرکتهای دولتی در لایحه بودجه ۹۸ با رشد ۵۶ درصدی همراه شده است که سهم سایر درامدها نسبت به لایحه بودجه ۹۷ با کاهش ۱۵ درصدی مواجه شده است.
۱۳۹۷/۱۰/۶ - ۱۶ : ۶

انتظارات فعالان بخش خصوصی از "نیما"

از ابتدای سال ۱۳۹۷ و همزمان با تغییرات قابل توجه نرخ ارز، دولت تلاش کرد با اجرای بسته‌های مختلف ارزی شرایط بازار صادرات و واردات را مدیریت کند، اما با وجود آنکه سال ۹۷ به فصل پایانی خود رسیده، هنوز ابهام‌هایی در مسیر اجرای بسته‌های ارزی برای فعالان اقتصادی بر جای مانده است.
۱۳۹۷/۱۰/۶ - ۱۶ : ۳

زمین رایگان در اختیار سازندگان مسکن قرار می‌دهیم

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه تولید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان سال ۱۳۹۹، گفت: مهمترین عوامل تاثیرگذار در قیمت مسکن یعنی زمین رایگان و پروانه ساختمانی را در اختیار سازندگان قرار می‌دهیم و این مدل مشارکتی کاملا قابل اجراست که برخی انبوه‌سازان هم از آن استقبال کرده‌اند.
۱۳۹۷/۱۰/۶ - ۱۵ : ۵۶

قیمت برخی انواع خودرو رسماافزایش یافت/پراید وانت۲۸میلیون تومان شد

با اعلام رسمی شرکتهای خودروساز، قیمت برخی انواع خودرو رسما افزایش یافت که بر این اساس نرخ پراید ۱۵۱ (پراید وانت) حدود ٢٨ میلیون تومان شد.
۱۳۹۷/۱۰/۶ - ۱۵ : ۵۲

رویه‌های غلط بودجه اصلاح نشد/نظام مالیاتی در خدمت ثروتمندان است

یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه رویه های غلط در بودجه سال ۹۸ نیز تکرار شده است، گفت: همچنان یارانه در اختیار ابرطبقه و مالیات در خدمت ثروتمندان است.
۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۶ : ۲۱

حجتی: قیمت واقعی هرکیلوگرم مرغ ۱۰ هزار تومان است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت واقعی هرکیلوگرم مرغ برای مصرف کنندگان ۱۰ هزار تومان است و عرضه این محصول با قیمت‌های بالاتر اجحاف در حق مصرف کنندگان است.
۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۶ : ۹

سودای دلالان برای افزایش دوباره نرخ دلار/سکان بازار بدست بازارساز

اگرچه دلالان دیروز با پایان یافتن معاملات رسمی ارز در صرافی‌های بانکی،تلاش کردند نرخ را افزایش دهند،اما سکان بازار بدست بانک مرکزی است و نرخ امروز در کانال ۱۰هزار تومانی معاملات را آغاز کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۶ : ۵

بازار بکر گاز پاکستان در دست رقبا/ ایران از قافله جا ماند

در حالی که کشورهای روسیه،قطروآمریکادر حال افزایش صادرات گاز خود به پاکستان هستند، تکلیف قرارداد صادرات گاز ایران به پاکستان همچنان مشخص نیست و وزارت نفت طی ۵ سال گذشته فقط مذاکره کرده است.
۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۶ : ۲

کدام اعداد لایحه بودجه اصلاح شد؟/سهم صندوق توسعه ملی ۱۰درصد بود

سخنگوی ستاد بودجه گفت: اصلاحات لازم جهت تطبیق بودجه سال ۹۸ کل کشور با شرایط تحریم، در لایحه دولت لحاظ شده است.
۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۵ : ۵۷

دولت الکترونیک چگونه از پس غول فساد برمی‌آید؟

رئیس دولت دوزادهم در سخنرانی خود در زمان تحویل لایحه بودجه ۱۳۹۸ به مجلس شورای اسلامی تاکید ویژه‌ای بر مقوله "دولت الکترونیک" برای حل مسائل مربوط به فساد و رانت در اقتصاد کشور داشت؛ اما دولت الکترونیک چگونه می‌تواند از پس غول فساد بربیاد؟
۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۵ : ۵۴

افزایش ۵۰۰ تومانی نرخ دلار بانکی

بانک‌ها امروز نرخ خرید دلار آمریکا را ۵۰۰ تومان افزایش دادند.
۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۵ : ۵۲

مقایسه ۲ نسخه بودجه‌ای دولت + جدول

رونمایی از لایحه بودجه سال جاری هم به روال گذشته نشان از افزایش سقف آن داشت هم در کلیت بودجه و هم در هر دو بخش عمومی و شرکت‌ها، اما در این بین برخی تغییرات تامل برانگیز است.
۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۵ : ۴۵

ایران خودرو به تمامی تعهدات خود به مشتریان در فروش قطعی پایبند است

گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد؛ این گروه در راستای تکریم مشتریان به تمامی تعهدات خود در فروش قطعی محصولات پایبند است.
۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۵ : ۴۳

کسب بیشترین رشد رضایت مشتریان در بین شرکت های خدمات پس از فروش خودرو

معاون خدمات پس از فروش سایپایدک گفت: سازمان خدمات پس از فروش سایپا در راستای افزایش رضایت مشتریان و ارائه خدمات باکیفیت، بر اساس نتایج آخرین ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) موفق به کسب بالاترین میزان رشد رضایت مشتریان در بین شرکت‌های خدمات پس از فروش خودرو شد.
۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۷ : ۹

بازدید اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا

اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا حضور یافته و ضمن گفتگو با مدیران این مرکز، از دستاوردها و پروژه های در حال اجرای این واحد تحقیقاتی بازدید کردند.