آخرين مطالب

۱۳۹۷/۵/۷ - ۱۰ : ۳۶

آغازجهش های کیفی محصولات سایپادیزل با کسب دو ستاره توسط کامیونت فوتون

مدیر کیفیت شرکت سایپادیزل گفت: بر اساس اعلام شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، کامیونت فوتون با انجام بهبود کیفیت، موفق به کسب دو ستاره کیفی شود که این دستاورد، نتیجه برنامه ریزی های جامع و مدون ارتقاء کیفیت در سایپادیزل است.
۱۳۹۷/۵/۷ - ۱۰ : ۳۲

آزادساری نرخ ارز پتروشیمی‌ها جلوی فساد را می‌گیرد؟


سیاست‌های جدید ارزی در اردیبهشت ماه از سوی دولت ابلاغ شد و بر اساس آن پتروشیمی‌ها ملزم شدند ارز صادراتی خود را با نرخ دولتی در این سامانه وارد کنند. این تصمیم سرآغاز چالش های فراوانی شد. اکنون اخبار ضد و نقیضی از تغییر سیاست در معاملات ارزی وجود دارد که ظاهرا پیشنهاداتی برای خروج کامل ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به ویژه پتروشیمی‌ها از معاملات با نرخ رسمی در شورای پول و اعتبار مطرح شده است؛ موضوعی که هرچند تایید نشده اما با استقبال پتروشیمی‌ها مواجه شده است.
۱۳۹۷/۵/۷ - ۱۰ : ۲۸

قیمت جدید شیر خام و لبنیات اعلام شد + جدول


براساس آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار، قیمت شیر خام کیلویی ۱۵۷۰ تومان تعیین شد که بر این اساس، قیمت سه قلم کالای لبنی مشمول گروه یک کالای اساسی از جمله شیر، ماست و پنیر مصوب و ابلاغ شد.
۱۳۹۷/۵/۷ - ۱۰ : ۲۴

صادرات غیرنفتی ۱۵درصد افزایش یافت/ادامه روند مثبت تراز تجاری

تازه‌ترین آمار گمرک ایران حاکی از افزایش ۱۴.۶۹ درصدی صادرات غیر نفتی ایران در چهار ماه نخست سال جاری است.
۱۳۹۷/۵/۷ - ۱۰ : ۱۹

محصولات اپل به شارژ میان‌دستگاهی مجهز می‌شوند


اپل می‌خواهد قابلیت شارژ میان دستگاهی را به محصولاتش بیفزاید.
۱۳۹۷/۵/۷ - ۱۰ : ۱۴

زمان الکترونیکی شدن پرداخت عوارض در آزادراه‌ها


پرداخت الکترونیکی عوارض یکی از موارد کاربرد فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطاتی است که جایگزینی آن با پرداخت سنتی، می‌تواند تسهیل و تسریع این فرآیند را به همراه داشته باشد.
۱۳۹۷/۵/۷ - ۱۰ : ۸

تشکیل کارگروه تجار با وزارت خارجه برای تربیت دیپلمات‌ اقتصادی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن ایران به وزیر امور خارجه پیشنهاد داد تا با تشکیل کارگروهی به منظور تربیت دیپلمات های اقتصادی، با اتاق بازرگانی ایران همراه شود.
۱۳۹۷/۵/۷ - ۱۰ : ۱

ناکارآمدی نظام آموزشی در بازار کار/اشتغال۷۰درصدی درمشاغل غیرمرتبط

نتایج مطالعات میزان تطبیق پذیری آموزش‌های علمی و مهارتی با شغل فعلی افراد نشان می‌دهد دراستان‌های مورد بررسی فقط کمتر از ۳۰ درصد از شاغلان در مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی، مشغول به کار هستند.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۱۶ : ۳۴

مراحل پذیرش تا ترخیص خودرو با پیامک به مشتریان اطلاع رسانی می شود

شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو اقدامات انجام شده از پذیرش تا ترخیص خودرو را به مشتریان اطلاع‌رسانی می‌کند.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۱۶ : ۲۴

موضوع رفع فیلتر توییتر بسته نشده/ عرضه ۲۰۰ هزار گوشی به بازار


آذری جهرمی درباره آخرین وضعیت پیشنهاد رفع فیلتر توییتر گفت: اعضای دولتی کمیته تعیین مصادیق مجرمانه و دو نماینده مجلس با رفع فیلتر توییتر موافقت کرده‌اند. در یک مرحله این پیشنهاد ارایه شد و دادستانی پاسخ داد که از آنجا که حکم فیلتر توییتر حکم دادگاه دارد قابل طرح در کارگروه فیلترینگ نیست.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۱۶ : ۱۸

جمع‌آوری خودروهای غیرمجاز از نمایشگاه‌ها تکذیب شد


رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران برخی اخبار درباره جمع‌آوری خودروهای غیرمجاز وارداتی از سطح نمایشگاه‌های اتومبیل تهران را، تکذیب کرد.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۱۶ : ۱۵

پمپاژ ارزی در بازار ثانویه از تایید تا تکذیب/ چه کسی تصمیم می‎گیرد؟

آغاز پمپاژ ارزی در بازار ثانویه با ورود پتروشیمی ها خبری بود که امروز واکنش های مختلفی را به همراه داشت.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۱۶ : ۷

گزارش تسنیم| ۵ سال فرصت‎سوزی در بخش مسکن

اعتراف دیرهنگام تیم اقتصادی دولت روحانی، هرچند نوید اتخاذ رویکرد مناسبی را در این حوزه می دهد اما نشان می دهد تا چه حد مسولان ارشد اقتصادی دولت از فقدان برنامه کارشناسی برای حل معضلات کشور دور بوده اند.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۱۱ : ۱۹

دوربرگردان تصمیمات غلط ارزی/دلار۴۲۰۰تومانی فقط برای کالاهای اساسی

دولت در تصمیم جدیدی قرار را بر این گذاشته تا دلار ۴۲۰۰ تومانی را تنها برای کالاهای اساسی و دارو اختصاص داده و واردات مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای را به بازار ثانویه موکول کند.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۱۱ : ۱۰

مهمترین گلوگاه‌های جهان برای تجارت نفت کدامند؟


در حالی که همه در بحبوحه تنشهای رو به رشد میان آمریکا و ایران به تنگه هرمز چشم دوخته اند، گلوگاه دیگری در طرف دیگر شبه جزیره عربستان اکنون خبرساز شده است.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۱۱ : ۳

اعلام زمان‌بندی خاموشی تهران برای امروز


برنامه روزانه قطع برق تهران برای امروز ششم مردادماه منتشر و محل قطعی‌های برق به‌ صورت جدول مشخص شده تا شهروندان تهرانی با سهولت بتوانند از قطعی یا عدم‌قطعی برق در محل زندگی خود مطلع شوند.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۱۰ : ۵۷

تورم تیرماه 10.2 درصد محاسبه شد


نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به تیرماه 1397 نسبت به دوازده ماه منتهی به تیرماه 1396 معادل 10.2 درصد می‌باشد.
۱۳۹۷/۵/۶ - ۱۰ : ۳۹

دستور فوری وزیر صنعت برای بررسی پیش فروش مشکوک مزدا ۳ / لیست خریداران اعلام شود

وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به پیش فروش مشکوک و بحث برانگیز مزدا ٣ دستور داد ضمن بررسی این طرح فروش، لیست خریداران اعلام شود.
۱۳۹۷/۵/۴ - ۱۲ : ۴

توقف تولیدتندر 90 ایران خودرو شایعه است

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو ضمن تکذیب خبر توقف تولید تندر 90 در شرکت ایران خودرو گفت : روند تولید و تحویل خودروی تندر 90 ادامه دارد و آنچه که این روزها در فضای مجازی و برخی سایت ها و رسانه ها اعلام شده شایعه ای بیش نیست .
۱۳۹۷/۵/۴ - ۱۲ : ۱

خروج از چالش قطعی برق با پیاده سازی صندوق پروژه

کارشناسان معتقدند استفاده از ابزار صندوق سرمایه گذاری پروژه می تواند مشکل تامین مالی برای احداث نیروگاههای جدید برق را حل کرده و مسیر غلبه بر چالش خاموشی ها را هموار کند.