آخرين مطالب

۱۳۹۸/۴/۴ - ۱۵ : ۵۶

رکورد جدیدی از شاخص کل در فرابورس

در چهارمین روز معاملات بورس تهران بیشتر سهم‌ها با روند افزایش قیمت مواجه شدند و نماگر اصلی بار دیگر رکورد جدیدی را به ثبت رساند. در فرابورس ایران نیز شاخص کل رکورد جدیدی زد.
۱۳۹۸/۴/۴ - ۱۵ : ۴۲

راه‌اندازی صندوقی برای پرداخت وام به مستأجران

دژپسند به پیشنهادات خود برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر هم اشاره کرد و گفت: برای حمایت از مستأجران قصد داریم صندوقی راه‌اندازی کنیم که با وام دادن به مستأجران به تأمین رهن آنها کمک کنیم.
۱۳۹۸/۴/۴ - ۹ : ۲۶

اینستکس و سلطه اروپا بر تجارت ایران

اوجوداینکه مسئولان کشور و اروپاییها، در پی کانالیزه کردن تجارت کشورهای غیراروپایی با ایران در قالب اینستکس هستند، اما این سازوکار بیشتر کنترل اروپا بر تجارت ایران را به دنبال دارد تا اینکه ابزاری برای مقابله با تحریم‌های آمریکا باشد.
۱۳۹۸/۴/۴ - ۹ : ۱۵

سفارش واردکنندگان معتبر به شرکت‌های تولیدی در داخل کشور

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه گفت: خوشبختانه امروز شاهد آن هستیم که واردکنندگان معتبر که تا پیش از این به تولیدکنندگان چینی سفارش محصولات مورد نیاز داخل را می‌دادند امروز به شرکت‌های تولیدی در داخل کشور سفارش می‌دهند.
۱۳۹۸/۴/۴ - ۸ : ۵۹

مقابله جهاد سازندگی با باندهای پشت پرده/اگر تمام دولتی ها انقلابی باشند کماکان نیازمند جهاد سازندگی هستیم

عضو شورای مرکزی جهاد سازندگی سابق گفت: در طرح جدید احیای جهاد سازندگی، تعاونی های فراگیری ایجاد می شوند که منجر به حذف واسطه ها و باندهای پشت پرده اقتصاد خواهند شد که مغایرتی نیز با کار وزارتخانه ها ندارد.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۱۷ : ۵۶

مسکن قسطی؛ آینده‌ای مبهم برای طرحی خام / مالیات بر عایدی سرمایه؛ تنها راه ساماندهی بازار مسکن

دولت در حال آزمودن طرح جدید دیگری با نام مسکن اقساطی برای خانه دار کردن مردم است و در همین ارتباط نیز دیروز تفاهم نامه‌ای برای ساخت یکصدهزار واحد مسکونی توسط وزارت دفاع برای پرسنل خود (و در صورت وجود مازاد، واگذاری به متقاضیان غیرنظامی) بین وزارت دفاع و وزارت راه و شهرسازی به امضا رسید
۱۳۹۸/۴/۳ - ۱۷ : ۳۹

با جدیت توسعه و خودکفایی محصول را انجام می دهیم

قائم مقام اجرایی ایران خودرو درباره برنامه های خودکفایی محصولات گفت: درحال حاضر تیم بسیار قوی در ساپکو و مرکز تحقیقات شکل گرفته و نمایشگاه دائمی برای قطعات وارداتی برگزار شده است. از زمان آغاز به کار این نمایشگاه بسیاری از سازندگان آمادگی خود را برای ساخت و تولید اعلام کرده اند و درحال حاضر بخش زیادی از قطعات در دستور کار داخلی سازی قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۱۷ : ۳۵

امیر چراغعلی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری کارکنان گروه سایپا شد

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با صدور حکمی امیر چراغعلی را به‌عنوان مدیرعامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری کارکنان سایپا(سمیکو) منصوب کرد.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۱۷ : ۳۲

تولید بیش از ۱۰۰ هزار خودرو در بهار ۹۸ توسط سایپا / بیشترین تیراژ تولید و سهم بازار در بین خودروسازان کشور

معاون برنامه‌ریزی جامع تولید سایپا گفت: گروه خودروسازی سایپا در سه‌ماهه نخست امسال بیش از ۱۰۰ هزار خودرو تولید کرده که بیشترین میزان تولید در بین خودروسازان کشور است.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۱۶ : ۳۷

آیا خبر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی صحت دارد؟!

اظهار تعجب رئیس سازمان برنامه و بودجه از اینکه گفته می‌شود قرار بود دلار ۴۲۰۰ تومانی حذف شود، در حالی است که وی در کمتر از دو ماه اخیر در نشستی خبری در این رابطه نظرات خود را مطرح کرده و موضوع نحوه اختصاص ۱۴ میلیارد دلار تعیین شده در بودجه برای کالاهای اساسی به شدت مورد توجه مجلس و دولت قرار داشت و قرار بود که در این رابطه جلساتی نیز برگزار شود.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۱۰ : ۱۳

مالیات بر عائدی به حاشیه می‌رود؟!

ابلاغ طرحی با عنوان مالیات بر سکه قبل از اینکه بستر قانونی آن (طرح مالیات بر عائدی سرمایه) فراهم شود، مقوله‌ای است که ابهامات فراوانی را به لحاظ اجرایی و قانونی به وجود آورده و با اعلام آخرین شرط آن مبنی بر "اخذ مالیات از سکه‌های فروخته شده به قیمت روز" گلایه‌ها پررنگ‌تر شده است.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۶ : ۳۰

فهرست 50 شرکت فعال تر بورس تهران برای سه ماهه نخست امسال به‌روز شد

با توجه به تجربیات بورس های اوراق بهادار در سطح بین الملل، شناسایی شرکت های ممتاز یا دارای موقعیت برتر اغلب بر پایه معیارهای نقدشوندگی سهام، میزان تاثیر گذاری شرکت بر بازار و برتری نسبت های مالی انجام می شود.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۶ : ۱۰

خنثی سازی طرح فشار به دولت برای تغییر سیاست ارزی

اظهارات تازه رئیس کل بانک مرکزی در خصوص حمایت از تداوم سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی در شرایط جنگ اقتصادی، پروژه رسانه‌ای برخی حامیان آزادسازی قیمتها با توجیه کاهش منابع ارزی کشور را خنثی کرد.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۶ : ۱

عرضه 60 هزار خودرو در کم تر از دوماه آینده

قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو در بازاریابی، فروش و امور مشتریان از برنامه تجاری‌سازی و عرضه حدود 60 هزار دستگاه خودرو ظرف کم تر از دوماه آینده خبر داد و گفت: با افزایش عرضه، قیمت در بازار به شرایط واقعی نزدیک خواهد شد.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۵ : ۵۸

شیب نزولی تعهدات معوقه ایران خودرو

شرکت ایران خودرو با تمرکز بر تکمیل خودروهای ناقص و افزایش عرضه به مشتریان، تعهدات معوق خود را کاهش می دهد.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۵ : ۵۵

دو عضو جدید هیات مدیره ایران خودرو معرفی شد

براساس مصوبه جلسه هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو، دو عضو جدیدهیات مدیره منصوب شدند
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۵ : ۵۱

سایپا در بهار امسال ۶۰ هزار خودرو به مشتریان تحویل داد / تکمیل خودروهای دارای کسری قطعات ادامه دارد

معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: این گروه خودروسازی از نخستین روزکاری سال ۹۸ تا پایان خردادماه، بیش از ۶۰ هزار دستگاه انواع محصولات خود را به مشتریان تحویل داده است.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۱ : ۳۸

نیروهای مسلح صاحبخانه می‌شوند

بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که صبح امروز به امضای وزیر راه و شهرسازی و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رسید، قرار است وزارت راه، ۱۰۰ هزار واحد مسکونی را برای نیروهای مسلح احداث کند.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۱ : ۳۳

تحولات قریب‌الوقوع فضای مجازی چیست؟

فعالیت در فضای مجازی در ایران از گذشته تا امروز کش و قوس‌های زیادی داشته و هر از چند گاهی اخبار و سخنانی به نقل از مسوولان و سیاست‌گذاران در این حوزه به گوش می‌رسد که در سرنوشت فضای مجازی تاثیرگذار است.
۱۳۹۸/۴/۲ - ۱۱ : ۲۹

عرضه نان‌های سفارشی در برخی از واحدهای صنفی نانوایی

نه تنها عرضه نان سفارشی به اجبار از سوی برخی واحدهای نانوایی صورت می‌گیرد، بلکه در مناطق مختلف شهر برخی نانوایی‌ها به‌ویژه در رسته سنگک، قیمت‌های متفاوتی برای این محصول اعلام می‌کنند.