بازنویسی ساختار
تغییر ساختار در جوینت ونچر 21 ساله فرانسوی-چینی

بازنویسی ساختار

گروه خودروسازی پژو-سیتروئن فرانسه و شریك تجاری چینی اش گروه دانگ فنگ برای بازنویسی ساختار جوینت ونچر (سرمایه گذاری مشترك) خود اقدام كردند و در این برنامه روی دو هدف تأكید داشتند، كاهش هزینه در كوتاه مدت و تقویت فروش سالانه به 400 هزار دستگاه تا سال 2025.

کارآمدنیوز - جوینت ونچر دانگ فنگ-پژو-سیتروئن كه در شهر وهان در مركز چین خودرو می سازد، برنامه ریزی كرده است كه تا دخل و خرج خود را به گونه ای شكل دهد كه نقطه سر به سر دخل و خرج در سال 2019 فروش 180 هزار دستگاه و در سال 2020 فروش 150 هزار دستگاه برسد.

به گزارش سایپا نیوز ، در حالی كه از همكاری این دو گروه خودروسازی 21 سال می گذرد، اكنون این دو خودروساز به این نتیجه رسیده اند كه منابع تولیدی خود را ادغام كنند، از شر دارایی های عاطل و باطل خلاص شوند، بازده سیستم را بهبود ببخشند و مدل های جدیدی در چین به بازار معرفی كنند. برای این كار باید بین 2020 و 2021 فروش خود را به 250 هزار دستگاه برسانند و در سال 2025 این رقم نباید كمتر از 400 هزار دستگاه باشد. سال 2018 این جوینت ونچر به برنامه خود كه فروش 250 هزار دستگاه بود، دست یافت.

چنین تصمیمی به مثابه راه اندازی مجدد در شرایط بسیار دشوار است و دانگ فنگ مانند گذشته گاو شیرده نیست. سال 2018 برای اولین بار رشد فروش خودرو در چین روند نزولی پیدا كرد كه از دهه 1990 بی سابقه بود و احتمالا در پایان سال 2019 نیز 5 درصد نسبت به سال 2018 كمتر خواهد بود. بخشی از این روند كاهشی نیز در اثر جنگ تجاری ایالات متحده با چین بوده است. با جنگ تجاری این دو كشور، پژو نیز مانند كمپانی فورد آمریكا متضرر شده است.

دانگ فنگ با كمك پژو قرار است تا 3 سال آینده 14 مدل خودروی جدید به بازار معرفی نماید. بعد از سال 2020، هر مدل جدید خودرو یك نسخه برقی هم خواهد داشت، چون این رویكرد از قوانین جدید «بهره برداری از انرژی های جدید و تجدیدپذیر» در چین ناشی شده است.

این در حالی است كه به گفته رویترز، اسنادی موجود است كه جوینت ونچر دانگ فنگ-پژو-سیتروئن قرار است نیمی از كارگران خود را اخراج و دو كارخانه از 4 كارخانه اشتراكی را تعطیل نماید.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.