سرمایه گذاری بیشتر فولكس در حمل و نقل نوین
تغییر تدریجی رویكرد در بزرگترین خودروساز

سرمایه گذاری بیشتر فولكس در حمل و نقل نوین

گروه خودروسازی فولكس واگن تصمیم دارد در مدیریت ارشد واحد «مویا» تغییراتی را اعمال كند كه اقتضای آن گسترش نیاز در بخش عملیات به اشتراك گذاری و همسواری است.

کارآمدنیوز - «اُل هارمس»،  بنیان گذار «مویا» Moia در سال 2016 جای خود را به «رابرت هنریش» قائم مقام ارشد عملیات گروه خودروسازی فولكس واگن می دهد. به بیان ساده تر پیشرفت در عرصه حمل و نقل نوین، خدمات اشتراك گذاری خودرو و همسواری برای گروه فولكس اهمیت پیدا كرده است. پیش بینی ها هم نشان می دهد كه تا سال 2035 سرمایه گذاران صنعت خودرو، این بخش را جدی تر دنبال خواهند كرد.

به گزارش سایپا نیوز ، فولكس واگن كه عنوان بزرگترین خودروساز دنیا را به دست آورده، در زمینه خدمات همسواری از اشتراك گذاری خودرو نیز سرمایه گذاری كرده، اما كمی دیر. بازیگران این عرصه همچون اُبر Uber در این بازار دست پیش دارند و حتی رقبای آلمانی گروه فولكس یعنی مرسدس بنز و ب ام و، سرمایه گذاری های بزرگی را در عرصه حمل و نقل نوین و به اشتراك گذاری و همسواری خودرو آغاز كرده اند.

در حال حاضر عملیات مویا در خدمات همسواری و اشتراك گذاری در شهرهای هانور و هامبورگ فعال است. مویا همچنین برای متقاضیان ناوگانی نیز برنامه هایی را تدوین كرده است. در حال حاضر اولین متقاضیان ناوگانی، عملیات پایلوت خود را در شهر لندن آغاز كرده اند و فولكس خودروهای مورد نیاز آنان را تأمین می كند.

گروه فولكس واگن بعد از رسوایی دیزلی، بیشتر در خدمات حمل ونقل نوین فعال شده است. معمولا از قدیم هم موفقیت با سحرخیزان بوده و شركت هایی كه از ابتدا در عرصه جدید سرمایه گذاری كرده اند كمتر با پیچیدگی های تدریجی یك كسب و كار مواجه می شوند. مویا هم كه دیر وارد این عرصه كسب و كار شده با قوانینی دست و پنجه نرم می كند كه به تدریج در حمل ونقل نوین تدوین و اجباری می شوند.

برای پیشرفت خدمات همسواری یا اشتراك گذاری خودرو، نیاز به پیشرفت خودران ها (خودروهای بدون نیاز به راننده) است كه توسعه و گسترش آن همگام نبوده و با تأخیر رو به رو است. مویا برنامه ریزی كرده است كه تا سال 2025 یكی از 3 ارائه دهندگان خدمات حمل و نقل نوین باشد و دخل و خرج آن با هم همخوانی داشته باشد. برای این كار باید به دنبال شركایی باشند كه بتوانند پلی بین بخش تولید فولكس واگن و ارائه دهندگان خدمات ایجاد كنند.

انتهای پیام/

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.