ستاره در حال غروب
آینده مدیر عامل رنو در ابهام

ستاره در حال غروب

موقعیت شغلی «تییری بلوره» مدیر عامل رنو به دلیل تیرگی روابط با نیسان و حمایت وی از رئیس سابقش كارلوس قصن به خطر افتاده است.

کارآمدنیوز - دو روزنامه فرانسوی لوفیگارو و لِزِكو Les Echos خبر داده اند كه آینده شغلی «تییری بلوره» مدیر عامل رنو در پرده ای از ابهام قرار گرفته است و دلیل اصلی آن این است كه روابط نیسان با رنو با تنش همراه است.

به گزارش سایپا نیوز ، لوفیگارو بدون استناد به منبع خبری خود نوشته است كه ژان دومنیك سنارد، رئیس هیئت مدیره خودروسازی رنو از اعضای هیئت مدیره خواسته است كه به دنبال جانشین بلوره باشند. موضوع اصلی جلسه بعدی هیئت مدیره در 18 اكتبر (26 مهر) هم همین خواهد بود.

بلوره یار قدیمی و همكار نزدیك به كارلوس قصن، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره سابق اتحاد رنو-نیسان، بوده است. بعد از آن كه در ماه نوامبر سال گذشته قصن در ژاپن به اتهام جرائم مالی بازداشت شد، بلوره دست از حمایت از وی برنداشت.

روزنامه لِزِكو هم نوشت نیسان اطمینان ناچیزی به بلوره دارد و رابطش با سنارد هم چندان دوستانه نیست. این سؤال برای خیلی ها باقی است كه دست پرورده و رفیق صمیمی قصن چرا باید هنوز در رأس گروه خودروسازی رنو باقی بماند در حالی كه قصن از آن شركت بیرون انداخته شده است.

این روزنامه همچنین به این نكته اشاره می كند كه این اقدام سنارد برای تقویت اتحاد با نیسان انجام شده و او به نوعی علامت آن است كه «پاكسازی خانه» شروع شده است.

زمانی كه بلور دستگیری قصن را فوراً محكوم كرد و آن را «تبانی هماهنگ » توصیف كرد ادامه روابط با خودروسازی ژاپنی را با دشواری رو به رو كرد.

یكی دیگر از عوامل كنار گذاشتن بلوره و مدیران اجرائی ارشد در رنو، رقابت با گروه پژو-سیتروئن هم ارزیابی می شود. ماه گذشته هم «تییری كسكاس» معاون بازاریابی و فروش و «آرنولد دوبوف»، از پیشكسوتان رنو این شركت را ترك گفتند و به كمپانی پژو-سیتروئن پیوستند. این خبر را ماه پیش رویترز منتشر كرد كه دوبوف تمامی ملامت ها را به گردن بلوره انداخت و گفت كه بلوره وی را وادار به ترك رنو كرده است.

حضور بلوره در گروه رنو هم خیلی قدمت ندارد، كارراهه شغلی او از میشیلن و فورسیا در سال 2012 شروع شده است و ستاره بخت او با رشد خیره كننده كارلوس قصن طلوع كرده بود. در سال 2018 زمانی كه سنارد از ریاست هئیت مدیره میشیلن به ریاست هیئت مدیره رنو رسید، بلوره نیز به عنوان مدیر عامل رنو انتخاب شد. 

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.