2020/06/03
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۴ خرداد
​شراكت در ساخت خودروی پرنده برقی
همكاری بوئینگ با پورشه

​شراكت در ساخت خودروی پرنده برقی

شركت هواپیماسازی آمریكایی بوئینگ در حال كار كردن با برند اسپورت پورشه از گروه خودروسازی فولكس برای توسعه و تكوین خودروهای پرنده برای حمل و نقل شهری است.

کارآمدنیوز - بوئینگ آمریكا رقیب دیرینه ی ایرباس فرانسوی است و حالا می خواهد از رقیب فرانسوی خود و سایر شركت هایی كه  مشغول ساخت خودروهای پرنده عمود پرواز عقب نماند.

به گزارش سایپا نیوز ، اوایل سال این سازنده هواپیمای آمریكایی پرواز آزمایشی نمونه اولیه ی خودروی هوایی را به اجرا گذاشت كه گنجایش 4 مسافر را داشت و مسافت 50 مایل را طی نمود.

چند ماه قبل از بوئینگ، ایرباس نیز یك خودران را به برند آئودی طراحی كرده و به پرواز در آورده بود كه هم قابلیت رانندگی داشت و هم قابلیت پرواز.

پورشه نیز در حال ساخت خودروهای پرنده ای است كه قرار است به عنوان تاكسی و حمل و نقل اشتراكی مورد استفاده قرار گیرند.

به عنوان بخشی از معامله بین بوئینگ و پورشه، مطالعه و تحلیل بازار برای اندازه گیری پتانسیل های ساخت خودروهای پرنده ی برای مشتریان خاص آغاز شده و قرار است از این خودروهای پرنده برای شهرهای پرجمعیت و شركت ها مورد استفاده قرار گیرد.

نكته مهم این جا است كه این شراكت برای هردو شركت كه اخیراً با رسوایی مواجه بوده اند جنبه ی حیثیتی دارد. گروه خودروسازی فولكس واگن به خاطر رسوایی دیزلی [دست كاری در نرم افزارها برای پایین نشان دادن میزان آلایندگی خودروهای دیزلی] به دنبال اعاده حیثیت است و بوئینگ هم با بحران سقوط مرگبار دو هواپیمای 737 MAX و زمین گیر شدن پرفروش ترین محصول خود نیاز به بازگشت اعتماد مردم دارد.

 انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.