افزایش ایمنی به قیمت كاهش قدرت خرید
​باری بر دوش مصرف كننده

افزایش ایمنی به قیمت كاهش قدرت خرید

هرچه به تعداد فناوری های جدید خودرویی اضافه می شود، قابلیت خرید آن برای مردم دشوارتر می شود. هر فناوری جدید به قیمت پایه خودرو می افزاید طوری كه در كشورهای غربی به خصوص آمریكا، متوسط قیمت خودرو به 40 هزار دلار نزدیك می شود.

کارآمدنیوز - قدرت خرید مردم مهمترین دغدغه و اولویت هدایت گنندگان انجمن نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش ملی در آمریكا است. افزودن فناوری های جدید به خودرو، باری است كه روی دوش مصرف كنندگان قرار می گیرد. نمی شود انكار كرد كه این فناوری های نو علاوه بر رفاه رانندگان، به ایمنی خودرو هم می افزاید اما هر بار قیمت خودرو را بالا می برد. هر چقدر سرعت افزودن فناوری ها به خودرو افزایش می یابد، آمار فروش خودروی سواری و تجاری نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش روند كاهشی پیدا می كند.

به گزارش سایپا نیوز ، پیتر ولش Peter Welch مدیر عامل انجمن نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش ملی در گفت و گو با اتوموتیو نیوز گفته است: اجباری شدن برخی از فناوری ها، قیمت خودرو را بالا می برد و قدرت خرید را كاهش می دهد. زمانی كه از به كنگره فراخوانده می شوند، خیلی ساده از خودروسازان می خواهند كه برای مثال یك سنسور باید اجباری شود، اما همین افزودن یك سنسور، 400 دلار هزینه دارد كه خودش نیاز به پشتیبان [بك آپ] دارد و آن هم 200 دلار دیگر.  

چارلی جیلكرایست، رئیس هیئت مدیره در شرف بازنشستگی انجمن نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش ملی كه نماینده فروش و خدمات پس از فروش تگزاس هم هست می گوید، متوسط قیمت خرید یك خودرو به رقم ترسناك 40 هزار دلار نزدیك می شود. برخی از این فناوری هایی كه اجباری می شوند به ایمنی ربط دارند ولی برخی از آنها هنوز به شكل اختیاری به مشتری پیشنهاد می شوند كه به هر حال باید در خرید آن احتیاط به خرج داد چون به افزوده شدن هر آپشن، به قیمت خودرو اضافه می شود.

جیلكرایست كه بیشترین خودروهای تجاری را در تگزاس می گوید، آن بخش از هزینه های خودرو كه ماهیانه است مهمترین بخش دغدغه ها را تشكیل می دهد. برای وانت، این هزینه های ماهیانه حدود 565 دلار بود كه به 1000 دلار نزدیك می شود.

نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش معمولا گزینه های متنوعی را به مشتریان پیشنهاد می دهند تا بتوانند تعادلی بین هزینه های ماهیانه و آپشن های جذابی كه هر روز اضافه می شوند برقرار كنند. 

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.