​خودرو مخصوص نواحی روستایی
راهكارهای چینی برای افول فروش خودرو

​خودرو مخصوص نواحی روستایی

مدیران صنعت خودروی چین با مسئولان حكومتی به دنبال راه هایی برای فروش بیشتر خودرو در مناطق روستایی هستند.

کارآمدنیوز - تولید كنندگان خودرو در چین با فشارهای شدیدی رو به رو هستند و نمی توانند در بزرگترین بازار خودروی جهان، روند عادی فروش خودرو را حفظ كنند و با افول شدید مواجه شده اند. زنگ گوانگ، از اعضای ارشد انجمن خودروسازی چین معروف به CAAM [China Association of Automobile Manufacturers] در مصاحبه با رویترز ضمن تأیید این نشست ها و نگرانی ها گفت كه این جلسات را مجله اتو رویو چین متعلق به انجمن خودروسازان راه اندازی كرده است. جزئیات بیشتری از این نشست ها منتشر نشده ولی تشكیل آن بر افول فروش و تلاش برای یافتن راه حل صحه می گذارد. ضمن آن كه عنوان این نشست ها «خودرو برای نواحی روستایی» بوده است كه نشان می دهد تأكید این نشست ها روی نیاز به فروش خودرو در خارج از شهرها است كه تا به حال هم آمار بالایی نداشته است.

به گزارش سایپا نیوز ، مدیران دولتی در چین اقداماتی را از ماه ژوئن آغاز كرده اند اما به كارگیری مشوق ها و معافیت ها نیز به فروش مورد نظر كمك نكرده و همچنان آمار فروش روند نزولی را طی می كند.

پایین بودن آمار فروش خودرو در مناطق روستایی بی دلیل نیست، در این مناطق قدرت خرید مردم همیشه پایین بوده است در نتیجه اگر هم راهكاری برای رونق فروش در روستاها ارائه می شود باید جنبه عملگرایانه و واقعی داشته باشد، برای مثال شاید بهبود سیاست ها برای تسهیل فروش خودروهای دست دوم تا حدودی امكان پذیر باشد. انتظار مسئولان دولتی در چین از خودروسازان هم این است كه از سیاست های اصلی نیز پیروی شود، برای مثال به منظور عدم افزایش آلایندگی، انتظار آنها عرضه خودروهای برقی مناسب مناطق روستایی است.

اما همیشه نگرانی های مقطعی باعث به كارگیری راهكارها، تشویق ها و معافیت های كوتاه یا میان مدت می شود كه در نگاه كلی و بلند مدت آسیب های عمیق تری به جا می گذارد. ضمن آن كه اگر در این نشست ها تعهدی ایجاد می شد، در اخبار انتشار می یافت.

یكی از اعضای ارشد انجمن خودروسازی چین در مصاحبه با رویترز گفته است كه فروش در كشور چین با 8 درصد كاهش نسبت به سال گذشته به رقم 26 میلیون در سال خواهد رسید. با این حال اگر فروش خودرو در چین با همین روند كاهش پیدا كند تا سال 2023 رقم سالانه فروش خودرو در چین به 30 میلیون خودرو در سال خواهد رسید.

در این نشست علاوه بر خودروسازان اصلی چین، مسئولان حكومتی، مدیران ارشدیی از كمیسیون اصلاحات و توسعه ملی (NDRC)، وزارت صنعت و فناوری اطلاعات و وزارت تجارت و همچنین شركای خارجی مهم نظیر فولكس واگن [كه سرمایه گذاری مشترك با گروه خودروسازی چینی FAW دارد]، جنرال موتورز [كه با SAIC جوینت ونچر دارد]، نیسان شریك تجاری دانگ فنگ، بی وای دی و غیر نیز دراین نشست دعوت شده بودند.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.