خودكفایی درتولید ملی از سه مسیر با كاهش ارزبری بالا
فرشاد مقیمی:‌

خودكفایی درتولید ملی از سه مسیر با كاهش ارزبری بالا

مدیرعامل ایران‌خودرو اجرای نهضت داخلی سازی قطعات را از رویکردهای بسیار مهم این خودروساز توصیف کرد و با اشاره به میثاق نامه با تامین کنندگان برای افزایش ظرفیت تولید و حمایت از مشتریان و ذی نفعان گفت: در سه حوزه میزهای خودکفایی وزارت صمت، پروژه های داخلی ایران‌خودرو و همکاری با صنایع دفاعی به دنبال افزایش عمق ساخت داخل محصولات هستیم.

کارآمدنیوز- فرشاد مقیمی تصریح کرد: درمجموع سه میز برگزار شده تخصصی تعمیق ساخت داخل، حدود 85 قطعه از محصولات ایران خودرو توسط 39 سازنده و با كاهش ارزبری سالانه 127 میلیون یورو بومی سازی می شود.
به گزارش ایکو پرس، وی ادامه داد: همچنین  به منظور تحقق اهداف تعیین شده در جهاد خودكفایی،‌ تاكنون بومی‌سازی و تولید انبوه 32 قطعه از مجموع قطعات هدف‌گذاری شده محصولات ایران خودرو7. 16میلیون یورو كاهش ارزبری داشته است.
مقیمی افزود: از دیگر سو استفاده از توان فنی و مهندسی صنایع دفاع در دستور كار ایران خودرو قرارگرفت كه در این زمینه همکاری با 8 شركت وزارت دفاع برای ساخت داخل قطعات و مجموعه ها در قالب 23 پروژه آغاز شد.
مدیرعامل ایران‌خودرو با بیان این که صیانت از تولید ملی و استفاده از قانون حداكثری از ظرفیت های داخلی از ضروریات فعلی ایران خودرو است، از تشکیل كمیته جایگزینی واردات برای جلوگیری از خرید خارجی «اقلام قابل‌ تامین از سازندگان داخلی» مورد استفاده در صنعت خودرو، در ایران خودرو خبر داد.
وی دستاوردهای این خودروساز را که در ظل توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری محقق شده، ماحصل همدلی مجاهدانه و بهره مندی از ظرفیت و استعداد ارزشمند داخلی و همراهی و مساعدت همیشگی کارکنان زحمت کش دانست و تاکید کرد: رویکردی را برگزیده ایم که قطعا منافع پایداری را برای صنعت کشور رقم خواهد زد. 

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.