​پوست اندازی خودروهای واكنش سریع
نیاز به روزآمدی

​پوست اندازی خودروهای واكنش سریع

خودروهایی كه نیروی دریایی آمریكا در دشت و دمن مورد استفاده قرار می دهد و به آن «خودرو با كاربرد واكنش سریع» UTV یا Utility Task Vehicle هم می گویند، پوست انداخته و به روز شده است.

کارآمدنیوز- خودروهای واكنش سریع نیروی دریایی آمریكا از سال 2017 برای كاربردهای روی خشكی در نظر گرفته شده است و مدل های كه به اصطلاح در قفسه ها خاك می خورد، دو سال است كه در بوته های آزمایش قرار گرفته و امتحانات سختی را پشت سر گذاشته است و اكنون با روزآمدی برخی از بخش های فنی، كارایی و ایمنی آن به روز شده است.

به گزارش سایپا نیوز ، بخش مهندسی و لجستیك نیروی دریایی آمریكا به كمك بازخوردهای به دست آمده و الهام از صنعت خودرو و با تحقیقات میدانی كه انجام می دهد، مراحل تست، تدارك و اجرای تغییرات در «خودروهای واكنش سریع» را به اجرا می گذارد.

شاید برای خودروهای آفرود با كاربردهای اسپورت SUV (معروف به شاسی بلند) عبور از سخت ترین مسیرها در دشت و دمن باشد ولی خودروهای واكنش سریع علاوه بر این خصلت های خودروهای آفرود باید چند كاربرد دیگر داشته باشد از جمله، حمل سلاح و دید مناسب برای شلیك، استفاده از تایرهایی كه نیاز به پنچرگیری نداشته باشند یا با وجود پنچری بتوانند به پیمایش ادامه دهند، محافظت كف خودرو (احتمال وجود ناهمواری های بسیار زیاد در مسیر و نیاز به حمل توسط هواپیماهای نفربر و خودروبر)، كمك های اولیه، كیت مسافت های طولانی در مسیرهای كم تردد، بهبود كلاچ و كاورهای مخصوص برای محافظت در محیط زیست، از جمله باد و باران شدید.

جیسن انگستروم مهندس ارشد نیروی دریایی آمریكا در سیستم های حمل در خشكی می گوید: «ما ابتدا این خودرو را به عنوان یك راه حل از بخش تجاری خریداری كردیم كه به یقین تمام امكانات مورد نیاز ما را نداشت و از این رو در طی دو سال گذشته به طور آزمایشی در تمامی موقعیت های ممكن قرار گرفت تا همه محدودیت ها و آستانه تحمل آن مشخص شود و بر اساس آن تغییرات و روزآمدی های لازم صورت پذیرد.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.