برگزاری جلسه شورای عالی بورس در روز جمعه

برگزاری جلسه شورای عالی بورس در روز جمعه

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان جزئیات جلسه امروز شورای عالی بورس که با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد، عنوان کرد: در این جلسه، تحولات هفته اخیر بازار سرمایه ، عملکرد فعالان حقوقی و حقیقی، وضعیت شرکت‌ها و عرضه و تقاضای سهام بررسی شد.

کارآمدنیوز- به نقل از سنا، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تشریح جزئیات جلسه امروز شورای عالی بورس که با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد، بیان کرد: امروز (جمعه بیستم دی ماه) جلسه شورای عالی بورس به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی تشکیل و تحولات هفته اخیر بازار سرمایه ، عملکرد فعالان حقوقی و حقیقی، وضعیت شرکت ها و میزان حجم عرضه و تقاضای سهام بررسی شد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، جزییات جلسه امروز شورای عالی بورس را تشریح کرد و گفت: هفته گذشت  نهاد های مالی، معامله گران حقوقی و شرکت ها، از بازار سرمایه حمایت کردند و نتیجه آن متعادل شدن بازار بود.

سازمان بورس نیز روز چهارشنبه در راستای صیانت از حقوق سهامدارن دامنه نوسان را از پنج درصد به دو درصد کاهش داد که این موضوع نیز به آرامش بیشتر بازار کمک کرد.   

محمدی ادامه داد: روز سه شنبه نیز سازمان بورس با هدف تقویت سمت تقاضای بازار میزان وثیقه خرید اعتباری سهام را از ۵۰ درصد به ۶۰ درصد تغییر داد.

رییس سازمان بورس به زمان بازگشت دامنه نوسان ۵ درصد اشاره کرد و افزود: باتوجه به بازگشت تعادل به  بازار سرمایه و اقدامات حمایتی فعالان حقوقی به نظر می رسد بازار سرمایه در هفته آینده متعادل و نقد شونده آغاز شود.

محمدی افزود: با توجه به تعادل بازار اعضای شورای عالی بورس تاکید کردند هیات مدیره سازمان می تواند نسبت به بازگشت دامنه نوسان ۵ درصد تصمیم گیری کند و در کوتاه ترین زمان هیات مدیره سازمان بورس با محور بازگشت دامنه نوسان تشکیل می شود.

رییس سازمان بورس ابراز امیدواری کرد  بازار سرمایه به روند رو به رشد خود ادامه دهد و گفت: از هم‌وطنان عزیز درخواست می‌کنیم اگر از دانش کافی و تخصص مالی برخوردار نیستند، از طریق صندوق ها و مشاوران متخصص دارای مجوز به بازار سرمایه وارد شوند.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاران باید با افق بلند مدت سرمایه گذاری کنند، سبدی از سهام تشکیل دهند و به شایعات توجه نکرده و سود آوری شرکت ها را در اولویت قرار دهند.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.