آماده‌باش زنجیره تامین سایپا برای تولید انبوه
گردهمائی قطعه‌سازان كشور برای محصول جدید گروه خودروسازی سایپا

آماده‌باش زنجیره تامین سایپا برای تولید انبوه "رهام"

نقش آفرینان زنجیره تامین محصول جدید سایپا؛ رهام؛ گرد هم آمدند تا ضمن هماهنگی‌های لازم برای تامین قطعات مورد نیاز این خودرو، پیش تولید "رُهام" عملاً آغاز شود.

کارآمدنیوز - سازندگان مجموعه‌ها و قطعات اصلی پلتفرم SP100 گروه خودروسازی سایپا كه رهام محصول اصلی آن به شمار می‌رود، در یك گردهمائی، هماهنگی‌های لازم برای آغاز تولید انبوه این خودرو از سال آینده را به عمل آوردند.

به گزارش سایپا نیوز ، در این گردهمائی كه بعدازظهر شنبه، ۲۱ دی ماه برگزار شد، علاوه بر مدیران ارشد سایپا و شركت‌های زیرمجموعه این گروه خودروسازی، مدیران‌عامل شركت‌های قطعه‌ساز و تامین‌كننده، تعدادی از شركت‌های دانش‌بنیان، مدیران ارشد شبکه بانكی كشور كه در فرآیندهای تولید محصول جدید سایپا نقش ایفا می‌كنند، حضور داشتند.

در این گردهمائی، نمایشگاهی جانبی هم از خودرو رهام و قطعات مورد نیاز آن برای داخلی‌سازی برگزار شد كه شركت‌كنندگان علاوه بر بازدید از آن، در جریان فراخوان سایپا برای همكاری در تامین قطعات مورد نیاز برای تولید انبوه محصول جدید قرار گرفتند.

گفتنی است گروه خودروسازی سایپا با تغییر مدیریتی در بهمن ۹۷ با ایجاد یک رویكرد جدید، تحول در كیفیت و كمیت محصولات تولیدی خود را در دستوركار قرار داده و پس از مدیریت بحران ناشی از اعمال دور جدید تحریم‌ها و فشار حداکثری، برنامه‌های توسعه‌ای خود را آغاز كرده است.

سایپا در ماه‌های اخیر با اجرای پویش ملی بومی‌سازی قطعات، ضمن كاهش وابستگی زنجیره تامین خود به شركت‌های خارجی، افزایش سطح داخلی‌سازی محصولات را به شكل عملیاتی دنبال كرده و در همین راستا محوریت زنجیره تامین قطعات محصول جدید خود را روی توان قطعه‌سازان داخلی متمركز كرده است.

"رهام" محصول جدید گروه خودروسازی سایپا به شمار می‌رود كه تولید انبوه آن از سال آینده آغاز خواهد شد.

سایپا تولید ۱۲ هزار دستگاه از این محصول را برای سال ۹۹ برنامه‌ریزی كرده است. قرار است تیراژ تولید این محصول در سال ۱۴۰۱ به صد هزار دستگاه برسد.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.